Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.624

Přijetí dědictví po strýci a odmítnutí dědictví po otci - neznamená automaticky i přijetí dědictví po otci?

1 odpověď

Dobrý den, odmítla jsem dědictví po otcovi. Ted bych měla dědit po strejdovi tátovu část jelikož strejda neměl jiné dědice. Chci se zeptat jestli to mužu přijmout a nepřebírám tím pádem i dědictví po otcovi. Děkuji

Dobrý den,
odmítla-li jste dědictví po svém otci, neznamená to, že by toto odmítnutí mělo následky pro další dědická řízení, konkrétně teď vedené ohledně Vašeho strýce. Zákon přímo hovoří, že nedědí-li některý ze sourozenců zůstavitele, nabývají jeho dědický podíl stejným dílem jeho děti. V dědickém řízení po Vašem strýci se můžete znovu rozhodnout, zda dědictví přijmete nebo odmítnete.
Překážkou by bylo, kdyby se Váš otec předem smluvně u notáře zřekl dědictví po svém bratrovi. Takové zřeknutí se dědického práva, není-li ujednáno jinak, působí i proti potomkům. V tomto případě byste skutečně nedědila.
Vše o dědění - vizte zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/component/content/article/86/2388-dedeni-zavet-vydedeni.html