Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.768

Může výbor SVJ zvýšit počet osob v bytě bez souhlasu a vědomí majitele bytu?

2 odpovědi

Dobrý den, 5.4. 2013 mi přišlo vyúčtování služeb v mém bytě SVJ a s tím dopis, že mi upravili počet osob na služby a zvýšili ji o jednu osobu na popud předsedkyně SVJ. Dále byl příkaz, ať si zvýším zálohy na služby. Také vyúčtování služeb přišlo za celý rok vyšší o jednu osobu. A to vše bez mého vědomí.
Je možné, aby výbor SVJ svévolně měnil počet osob v mém bytě, bez upozornění, bez mého souhlasu? Byt je v mém osobním vlastnictví.
Děkuji!
E. W.

Dobrý den,

obraťte se určitě na SVJ a žádejte vysvětlení, proč takto postupovali. K takovému postupu určitě neměli žádné zákonné oprávnění.

Jediný případ, kdy by se takový postup mohl jevit jako odůvodněný (nicméně i tak by Vás samozřejmě měli informovat) by byl například případ, kdy by byla v bytě hlášena pouze jedna osoba, ale ve skutečnosti by byt obývaly nepřetržitě dva lidé. Komunikaci s SVJ veďte raději písemně, ať jsou věci dány najisto, aby pak někdo netvrdil, že to bylo jinak apodobně.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

V pořádku, moc děkuji, napíšu do SVJ. Je pravda, že tu občas je přítel, ale měla jsem za to, že počet osob můžu měnit jen já.
Mějte se hezky!
E. W.