Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.438

Vymáhací firma vydala exekuční příkaz mzdové účtárně - je to v pořádku?

1 odpověď

DOBRÝ DEN PANE DOKTORE CHTĚL JSEM SE ZEPTAT JESTLI VYMÁHACI FIRMA MŮŽE POSÍLAT BEZ SOUDNÍHO A PRÁVNÍHO POSÍLAT NA ZAMĚSTNAVATELE SRÁŽKY ZE MZDY JAKO EXEKUČNÍ PŘÍKAZ DOKLADY O ZAPLACENÍ A VEŠKERÉ UPOMÍNKY KTERÉ POSÍLALY NA NAŠÍ MZDOUVOU ÚČTÁRNU VÁM MOHU ZASLAT DĚKUJÍ VÁM ZA BRZKOU ODPOVĚĎ A PŘEJÍ VÁM PŘÍJEMNÝ DEN A JSEM S POZDRAVEM

LB

V budoucnu prosím již neposílejte dotazy se zapnutým caps-lockem. Děkuji za pochopení.

Srážky ze mzdy mohou být realizovány pouze na základě soudního rozhodnutí - tedy ať už půjde o výkon rozhodnutí soudního vykonavatele nebo o exekuci soudního exekutora. Vymáhací společnosti nejsou ze zákona k takovým krokům zmocněny, samozřejmě pokud dluh skutečně vznikl a je plněn nejde o bezdůvodné obohacení.

Pokud jde o nějakého Vašeho zaměstnance, doporučuji obrátit se i na něj, zda si přeje abyste tyto částky zasílali uvedené společnosti, případně ať se s nimi ve své věci kontaktuje sám. Vymáhací společnosti by dle odpovědi bylo vhodné písemně odepsat, ať se obrátí přímo na dlužníka a podobně, případně ať se na Vás obrátí s exekučním příkazem soudního exekutora nebo soudního vykonavatele.

ODKAZ