Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.735

Jak ověřit svéprávnost osoby - uzavření kupní smlouvy

1 odpověď

Dobrý den.
Mám dělat nějaký obchod s jedním člověkem který mě sice tvrdí, že je svéprávný, ale já mu nevěřím! Jak to prosím vás můžu zjistit? Předem moc díky za odpověď.

Dobrý den,
je-li nějaká osoba omezena ve své svéprávnosti, je to možné pouze na základě rozhodnutí soudu. Takové osobě soud ustanoví opatrovníka. Dříve tyto údaje byly uvedeny v občanském průkazu. Pokud máte pochybnost o svéprávnosti Vašeho potencionálního smluvního partnera, požádejte o potvrzení z czech pointu, ve kterém bude uvedena informace o jeho svéprávnosti.