Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.188

Je možné platit snížené výživné před odvoláním matky dítěte, dětí k soudu?

1 odpověď

Dobrý den, bývalému manželovi bylo soudně sníženo výživné které zatím nenabylo právní moci jelikož se ve lhůtě budu odvolávat. Zajímalo by mě zda už může platit nižší částku, nebo v původní výši až do rozhodnutí krajského soudu. (výživné mu bylo sníženo zpětně od října 2012).

Snížení výživného nabude účinnosti až právní moci rozsudku, tedy do té doby by měl platit výživné v plné výši. Pokud bude o snížení výživného rozhodnuto zpětně k X/2012 a odvolací soud potvrdí předchozí rozhodnutí, mohl by otec dítěte žádat zápočet vyšších částek oproti nově stanovené vyživovací povinnosti, případně žádat vrácení "přeplatku" na výživném.

Nicméně v této věci je možné, kdykoliv opětovně zahájit řízení o stanovení výše výživného (zvýšení, snížení).