Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.602

Vymáhání dluhu exekutorem u zahraničního zaměstnavatele dlužníka

3 odpovědi

Dobrý deň prajem, chcem sa spýtat na koľko je viac než pravdepodobné, že exekútor bude dlžníkov dlh vymáhat u zahraničného zamestnávateľa. Totiž moj priateľ má exekúciu a má splácat dlh ako ručiteľ, suma je pomerne vysoká (skoro pol miliona korún aj s úrokami).Pracuje v Nemecku na nemeckú pracovnú zmluvu a aj odvody mu idú tam. Začal splácať dobrovolne po 1500 korún, ale neviem či to bude stačiť. Bude aj napriek tomu exekútor pátrať po jeho zamestnaní, ked je odhlásený zo Slovenskej republiky? Ďakujem vám velmi pekne za odpověď.

Dobrý den, pokud bude věřitel chtít, může na Vašeho přítele nechat exekuci nařídit i v zahraničí (ve státech Evropské Unie) a to buď na základě tzv. evropského exekučního titulu, nebo na základě prohlášení vykonatelnosti. Bude-li věřitel důsledný, tak se exekuci pobytem v zahraničí nevyhnete. Český exekutor zaraniční účty "sám od sebe" blokovat nemůže. Pozor ale na možnost exekučního řádku platnou od 1.1.2013, tedy, že je možno blokovat účet manželky.

Neznám celou finanční situaci, ale v případě více dluhů, či vyšších dlužných částek bych uvažovala případně o návrhu na oddlužení. Více informací zde - detailní informace o insolvenci - vizte zde:
ODKAZ .

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Výplata mojho priateľa ide na moj účet na SK a účet je na moje meno.Ale na moj účet siahnúť nemožu?ˇVeritel je banka.Ďakujem

Novela od roku 2013 umožňuje ve smyslu § 262a odst. 3 občanského soudního řádu soudním exekutorům postihnout nově i bankovní účet či mzdu manžela či manželky dlužníka, a to pro dluhy spadající do společného jmění manželů SJM.

Pokud nejste manželé, není důvod se exekutora na Vašem účtu obávat.

Jen upozorňuji, že výše uvedené rady byly poskytnuty podle právního řádu ČR, nikoliv podle slovenského práva.