Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.634

Banka radí vzít si další půjčku a půjčky zkonsolidovat - je to dobrý postup?

1 odpověď

Dobrý den,
mám 1 půjčku od České spořitelny, kde jsem měla pojištění proti neschopnosti splácet, což se vyplatilo. Dostala jsem výpověď z důvodu zdravotního stavu. Společnost cardiff splácela za mne jeden rok, pak mi přišel dopis, že ve smlouvě to je někde ohraničené, že neschopnost splácet je maximálně pojištěna na 1 rok. Bohužel nemám stále práci, co mám dělat když mi ani výši splátek nechtějí snížit? Stále jsem na úřadu práce a sociálce a jejich rada zněla vemte si ještě jednu půjčkuu a zkonsolidujeme je. To si opravdu v mé situaci bez příjmů mohu dovolit? Děkuji.

Dobrý den, spíše bych nedoporučovala roztočit "vír půjček", dle mého názoru, je velmi složité následně svým závazkům dostát, zvláště v případech, kdy si nejste jistá, zda jde jen o dočasné přechodné období, případně zda půjde o dlouhodobější stav.

Nicméně jsem samozřejmě texty smluv neviděla, ale nepředpokládám, že by byly pouze jednostraně výhodné pro klienta-Vás.

Navrhuji pročíst text obchodních podmínek bankovní instituce, u něhož jste si vzala půjčku, zda není možné splátky skutečně snížit, dále se informujte, zda by bylo možné s ohledem na Vaši současnou finanční situaci přejít do režimu "splátkových prázdnin". Komunikujte raději písemně, ať pak případně máte nějaké potvrzení z jejich strany v ruce.

Nakonec bych se zaměřila na dávky sociálního zabzpečení - zda čerpáte všechny, na které byste měla nárok. Napadá mě příspěvek na bydlení, případné dávky živtního minima, případně dávky hmotné nouze a podobně - s tímto by Vám měli poradit na příslušném úřadě správy sociálního zabezpečení.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?