Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.064.622

Místní nepříslušnost soudu ve věci exekuce - je exekuční rozhodnutí platné?

1 odpověď

Dobry den.
Muj syn jako student v roce 2003 dlužil za telekomunikační služby.
2006 provedl sodní vykonavatel exekuci a syn část dluhu zaplatil. Soudní vykonavatel vydal usnesení o zastavení exekuce z důvodu nemajetnosti dlužníka. Nyní mu přišlo od exekutora nařízeni exekuce a s ním i usnesení od soudu z 2012. Usnesení od soudu ale přišlo místně nepříslušného. V prvém případě mou zaležitost řešil soud v Novém Jičíně, kde spadám, nyní v Opavě, místně nepříslušný.

Má syn podat odvolání a zastavení exekuce z důvodu nařízení exekuce nepříslušného soudu?
Děkuji

Dobrý den,

dotazy týkající se výkonu exekuce můžete kdykoliv uložit zde:
ODKAZ

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů.