Počet stránek ve webu: 47733

Nejnovější odpovědi

Manželství, děti, výživné, SJM, sociální podpora

Občan - vlastnictví, dědictví, dluhy, exekuce, bydlení, ad.

Trestní právo, trestné činy a přestupky

Práce, zaměstnanci, zaměstnavatelé

Obchod, finance, daně, živnosti

  • Fakturace mezi společníkem a jeho s.r.o. - daně, zdanění

    Mgr. J. Polesný (obč., obchod. právo)
    Finanční právo, daně, kompenzační bonus
    15-01-2025
    110
    Obchod, finance, daně, živnosti

    Jsem jednatelem a společníkem začínajícího s.r.o. a aktuálně řeším problematiku vyplácení peněz z firmy. Přestože mi práce pro firmu zabírá mnoho času, firma zatím nemá ekonomickou stabilitu, abych si mohl dovolit zaměstnat se v ní na HPP. A popravdě se mi do toho kvůli výši zdanění ani příliš nechce. Hledal jsem tedy alternativní možnosti pro vyplácení odměn, ale všechny jsou zdaněny velmi

    ...

Správní právo

Soudy a právníci

  • Dotaz ohledně psychoaterapie nařízené soudem (např. spor rodičů o dítě)

    Mgr. Vlaďka Šťastná (soc. prac.)
    Soudy, advokáti, právníci
    09-01-2025
    177
    Soud

    Ráda bych se zeptala na několik teoretických dotazů, spojených s poskytováním psychoterapeutických služeb nezletilým. Pracuji v terapeutickém centru a setkávám se s tím, že klient říká, že mu byla nařízena terapie pro dítě a soud ji zaplatí. Často v rámci sporu mezi rodiči. Chtěla bych se zeptat, jak to skutečně funguje. Je odlišné, když soud terapii doporučí, nebo nařídí? Může ji vůbec nařídit? Nebo

    ...

Různé

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Oba dlouhodobě žijeme v Austrálii a máme české i australské občanství. Před 7 lety (2016) jsme při návštěvě Česka uzavřeli manželství. Máme 8 letého syna a 6 letou dceru. Naše manželství je v rozkladu. Oba souhlasíme s rozvodem, ale není nám jasné, kde musíme o rozvod požádat, zda v Austrálii nebo v Česku. Žít bychom chtěli dále v Austrálii.

    Odpověď:

    Podle § 47 odst. 1 zákona č. 91/2012 Sb. o mezinárodním právu soukromém stačí k založení pravomoci českých soudů k řízení o rozvodu manželství, jestliže je jeden z manželů státním občanem České republiky, nebo jestliže žalovaný má v České republice obvyklý pobyt. Vzhledem k tomu, že máte oba české (i australské) občanství, je možné požádat o rozvod i v České republice - rozvod pak bude probíhat podle českých právních předpisů. Je ale zapotřebí počítat s tím, že i když se na všech důležitých věcech s manželem dohodnete, může být vyžadována Vaše fyzická přítomnost u soudu v České republice, což může být časově i finančně náročné. Proto zvažte i možnost rozvodu v Austrálii - australské rodinné právo sice neznám, ale protože máte oba i australské občanství a v Austrálii dlouhodobě žijete, neměl by být rozvod v Austrálii problém. Ale i rozvod v České republice je možný.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování