Počet stránek ve webu: 47731

Nejnovější odpovědi

Manželství, děti, výživné, SJM, sociální podpora

Občan - vlastnictví, dědictví, dluhy, exekuce, bydlení, ad.

Trestní právo, trestné činy a přestupky

Práce, zaměstnanci, zaměstnavatelé

Obchod, finance, daně, živnosti

  • Fakturace mezi společníkem a jeho s.r.o. - daně, zdanění

    Mgr. J. Polesný (obč., obchod. právo)
    Finanční právo, daně, kompenzační bonus
    15-01-2025
    110
    Obchod, finance, daně, živnosti

    Jsem jednatelem a společníkem začínajícího s.r.o. a aktuálně řeším problematiku vyplácení peněz z firmy. Přestože mi práce pro firmu zabírá mnoho času, firma zatím nemá ekonomickou stabilitu, abych si mohl dovolit zaměstnat se v ní na HPP. A popravdě se mi do toho kvůli výši zdanění ani příliš nechce. Hledal jsem tedy alternativní možnosti pro vyplácení odměn, ale všechny jsou zdaněny velmi

    ...

Správní právo

Soudy a právníci

  • Dotaz ohledně psychoaterapie nařízené soudem (např. spor rodičů o dítě)

    Mgr. Vlaďka Šťastná (soc. prac.)
    Soudy, advokáti, právníci
    09-01-2025
    177
    Soud

    Ráda bych se zeptala na několik teoretických dotazů, spojených s poskytováním psychoterapeutických služeb nezletilým. Pracuji v terapeutickém centru a setkávám se s tím, že klient říká, že mu byla nařízena terapie pro dítě a soud ji zaplatí. Často v rámci sporu mezi rodiči. Chtěla bych se zeptat, jak to skutečně funguje. Je odlišné, když soud terapii doporučí, nebo nařídí? Může ji vůbec nařídit? Nebo

    ...

Různé

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Měl bych na Vás dotaz ohledně platnosti uzavřeného manželství v zahraničí, v Austrálii, mezi mnou, českým občanem, a českou občankou. K uzavření manželství v Austrálii došlo v roce 2016 a od té doby jsme ho nikdy nedali uznat v ČR na zvláštní matrice v Brně. Po návratu z Austrálie do ČR v roce 2018 jsme se po půl roce rozešli, ale nikdy zneplatnění manželství v Austrálii neřešili.

    Nyní jsem se objevil v situaci, kdy jsem požádal mojí současnou přítelkyni o ruku a chtěli bychom se vzít tady v ČR v průběhu příštího roku. Co musím udělat, aby to nebylo případně bráno ze strany ČR jako polygamie nebo ze strany Austrálie? Prosím o pomoc, jak to řešit. Předem děkuji, Gabriel.

     

    Odpověď:

    V bezplatné právní poradně zodpovídáme dotazy pouze v rámci českého právního řádu - proto Vám mohu zodpovědět Váš dotaz pouze z pohledu českého práva, nikoliv z hlediska právního řádu Austrálie. Jestliže jste v minulosti své manželství uzavřené v Austrálii nenechal uznat na zvláštní matrice v Brně a nenechal jste si zde vystavit český oddací list, pak v České republice není toto manželství považováno za platné. Můžete tedy uzavřít nové manželství se svou současnou přítelkyní, žádné sankce ani problémy ze strany České republiky by Vám hrozit neměly.
    Problémy by ale mohly nastat ze strany Austrálie, pokud byste tam kdykoliv v budoucnu - byť jen krátkodobě - pobýval. V Austrálii by totiž naopak nebylo považováno za platné Vaše budoucí manželství uzavřené v České republice. Pokud byste chtěl uvést do souladu formální (papírový) stav věcí se stavem skutečným a vyhnout se tak případným problémům ze strany Austrálie v budoucnu, musel byste se nejprve buď rozvést v Austrálii nebo se rozvést v České republice a následně si rozsudek o rozvodu nechat uznat australským soudem.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování