Počet stránek ve webu: 47750

Nejnovější odpovědi

Manželství, děti, výživné, SJM, sociální podpora

Občan - vlastnictví, dědictví, dluhy, exekuce, bydlení, ad.

Trestní právo, trestné činy a přestupky

Práce, zaměstnanci, zaměstnavatelé

  • Podpůrčí doba a nemocenská - pravidla (190 a 380 dnů kalendářních)

    Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
    Pracovní neschopnost
    18-01-2025
    79
    Práce

    V roce 2019 jsem nastoupila do práce (klasické HPP), bohužel jsem po ca 4 měsících omarodila a nemocenskou pobírala asi 9 měsíců. Po skončení nemocenské jsem pracovní poměr ukončila a až do 1/2024 pracovala jako OSVČ. 1.2.2024 jsem opět nastoupila na HPP, zde jsem pracovala až do minulého týdne – nyní jsem opět na nemocenské (vyhoření). Po dobu tohoto zaměstnání jsem marodila pouze týden někdy ca v

    ...

Obchod, finance, daně, živnosti

Správní právo

  • Diskriminace pokutováním parkování jen jedné části obce - jak se bránit?

    Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
    Přestupky, pokuty
    20-01-2025
    63
    Správa

    Bydlím v paneláku. Doteď bylo parkování na cestě podél chodníku povoleno, respektive nepokutováno. PČR začala pokutovat jen jednu část, cca 100 m dlouhý úsek, na základě že není splněn dostatečný volný pás (nevím, kolik je to přesně ze zákona, 3m?). Jenže, těchto míst je v naší obci několik, místo kde parkujeme není označeno jiným zákazem stání ani parkování. Okolo zaparkovaných aut zbývá

    ...

Soudy a právníci

Různé

  • Třídní učitelka vyžaduje omluvenky od lékaře - má na to právo?

    Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
    Právo ve školství
    20-01-2025
    461
    Různé

    Dcera chodí na ekonomickou střední školu SŠ. Třídní učitelka vyžaduje omluvenky od lékaře, nevolnost uzná žákům pouze jednou v měsíci. Pokud je žák nemocný musí okamžitě k lékaři a přinést potvrzení o nemoci. Nemá možnost si sám rozhodnout, zda zvládne nemoc vyležet i bez pomoci lékaře. Na škole propustky vyžadují pouze ve dvou třídách. Má dcera stále chodí k dětskému lékaři a ten omluvenky

    ...
    1 1 1 1 1
    Hodnocení 4.50 (2 hlasů)
    Jak podat zpětvzetí žádosti o rozvod k soudu (zrušení návrhu na rozvod) - postup
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    V listopadu 2019 jsem podal žádost o rozvod manželství. Stání bylo již dvakrát odročeno a mezi tím jsme se s manželkou k sobě vrátili a chceme pokračovat společně. Příští stání o rozvodu je naplánováno na 9.6.2020. Nemáme spolu děti a je to naše druhé manželství. Četl jsem, že zpětvzetí žádosti mohu udělat já, jako žalobce.

    To by asi nebyl problém. Jen mně napadlo, zda bychom nemohli napsat na soud se ženou společně, s ověřenými podpisy, aby soud jednání zrušil. Mohu Vás požádat o radu, jak v tomto případě co nejjednodušeji postupovat, aby se vše stihlo? Děkuji a přeji pěkný den. Teodor.

     

     

    Odpověď:


    Podle § 96 občanského soudního řádu platí, že: Žalobce (navrhovatel) může vzít za řízení zpět návrh na jeho zahájení, a to zčásti nebo zcela. Je-li návrh vzat zpět, soud řízení zcela, popřípadě v rozsahu zpětvzetí návrhu, zastaví. Soud by řízení nezastavil pouze v případě, že by Vaše manželka projevila z vážných důvodů nesouhlas se zpětvzetím návrhu. Paragraf 387 zákona o zvláštních řízeních soudních totiž říká, že: Zpětvzetí návrhu na zahájení řízení, se kterým projeví druhý z manželů z vážných důvodů nesouhlas, je neúčinné. Vzal-li zpět návrh na zahájení řízení jen jeden z manželů, kteří podali návrh společný, postupuje soud v řízení dále obdobně, jako by manžel, který se k návrhu připojil, své připojení odvolal.
    Pokud jste tedy s manželkou podali návrh společně nebo se manželka v průběhu řízení k Vašemu návrhu připojila, pro zastavení řízení je zapotřebí, abyste návrh na rozvod manželství vzali zpět oba dva. Jestliže jste návrh podával jen Vy a manželka se k návrhu nepřipojila, bude k zastavení řízení stačit, když návrh vezmete zpět Vy sám. Vzory zpětvzetí návrhu najdete k dispozici na internetu.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování