Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V květnu 2023 na mě podal soused obvinění, že jeho a jeho družku slovně napadám, házím jim kameny do bazénu atp. PČR jezdila po sousedech a vyptávala se na mě. Byla jsem 2x podat vysvětlení. Jednou na PČR a jednou na OÚ. Nic takového jsem nedělala a taky na ta tvrzení nemají žádné důkazy. Nakonec se věc odložila. Žijeme na malé vesnici, tudíž se to probírá všude a já mám z ostudy kabát.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Chci se zeptat jak jednat v případě, kdy soused nerespektuje hranice pozemku. Já si dám třeba na pozemek věci, on mi je okamžitě vyhodí, dala jsem si tam provizorně malý plotek, okamžitě mi ho vytrhal, že prý je pozemek jeho a nic tam nebude. Geodet zde byl vyměřovat hranice pozemku a stejně si on pořád mluví svoje.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Vzal jsem si hodně nevýhodnou půjčku. Že je tak nevýhodná jsem zjistil až tehdy, když každý měsíc musím platit 8.000 Kč a více a to platím jenom úrok. Dlužná částka zůstává stejná. Při pořádném přečtení smlouvy jsem zjistil, že úroková sazba je 40.0% p. m. , což se mi zdá hodně, ale spíš mě zarazilo RPSN 5541.1%.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Mám dotaz týkající se mého klienta. Klient byl přichycen bezpečnostním pracovníkem obchodu, který si ho vzal do kanceláře, aby se projednala krádež. Klient tvrdí, že při spáchání činu nebyl sám. Bezpečnostní pracovník spočítal odcizené věci z obchodu ve výši cca 6.000 Kč. Tuto částku nerozdělili mezi ně, nýbrž ji zaměstnanci Policie ČR dali oboum.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zajímal by mě nezaujatý pohled odborníka na situaci, kterou jsem zažil nedaleko svého domu na vycházce. Na účelově pozemní komunikaci, nedaleko od mé obce, na které je běžný provoz (zkratka, spojnice mezi dvěma obcemi) jezdí zde auta, cyklisté, pohybují se zde chodci, děti a mimo jiné je cesta vedena jako cyklostezka, se pohybovala skupina myslivců se zjevně nabitými dvouhlavňovými brokovnicemi (zbraně byli v nesklopeném stavu se zavřeným závěrem, tak předpokládám, že nabité).

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (2 hlasů)

Provozujeme webovou stránku, zaměřenou primárně k inzerci holek na sex. Web je zdarma, kdokoliv se může registrovat, vytvořit profil a má tak reklamu zdarma na našem webu v kategorii kterou si určí např. erotické masáže, bdsm, sex. Přemýšlíme, že bychom to zpoplatnili tu inzerci, že si mohou vytvořit účet, ale aktivní bude až po uhrazení částky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před lety jsme koupili chatu, byli jsme původními majiteli upozorněni, že jeden (konkrétní) soused jim otrávil nějaké stromy, které byly v části zahrady těsně sousedící s jeho. Našli prý u kořenů zahrabanou jedovatou skalici (modrou či zelenou, už nevím). Taktéž prý takto otrávil i strom (y) jeho sousedům z druhé strany. Těsně po koupi chaty jsme zjistili, že "někdo" uřízl jeden ovocný stromek, který byl taktéž blízko hranice zahrady onoho souseda.

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.50 (2 hlasů)

Jedná se o spor se sousedem, který bych stručně popsala takto. Bydlím v řadovém domku, který je v osobním vlastnictví. Z jedné strany k němu patří malá předzahrádka, též v osobním vlastnictví. Z druhé strany je společný pozemek, v katastru je myslím zapsaný jako majetek města nebo SVJ.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V § 345 TŘ se uvádí "narušení rodinných vztahů". Jaké jsou prosím znaky nebo projevy narušení rodinných vztahů v kontextu § 345? Děkuji Libor.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pokud matka píše emaily třetím osobám, jako školní psycholožce atd. o tom, že ji otec napadl, bouchnul nebo na ní páchal domácí násilí, jak se proti tomu může otec bránit? Páchá matka přestupek nebo trestný čin? Pokud by došlo na soud, bude se řešit, jestli se to stalo nebo ne? Protože pak je to slovo proti slovu. Děkuji.