Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

10/2020 jsem byl v Portugalsku na dovolené cca na 10 dní, na celou dobu jsem měl tam pronajaté auto. Všechno v pořádku, po návratu po několika málo měsících dorazil účet za dálniční mýtné (od společnosti EPCplc), ca. 80 EUR. V pořádku, ihned jsem zaplatil, a čekal, že mám vše z krku. Po více než 3 (!!! ) letech, cca 11/2023 dorazila od stejné společnosti další faktura na nezaplacené mýtné, jehož součástí byla i jakási pokuta, celkem cca. 145 EUR.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Starosta nám sdělil, že hodlá zrušit část místní komunikace, která vede k našemu domu, kde máme vchod do domu, vybudované parkovací stání a vjezd do garáže. Odůvodňuje to tím, že tato komunikace není pro město důležitá, pozemek prý údajně nechce prodat, i když o něj má zájem sousedka, která pracuje na městě.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koupili jsme pozemek vedený jako orná půda. Na katastru jsme nechali změnit ornou půdu na trvalý travní porost (dříve pastvina), abychom pozemek mohli oplotit. V územním plánu je ale pozemek stále veden jako “pole” nikoliv jako “louky a pastviny”. Co tedy platí, co je nadřazené a čím se máme řídit? Územní plán říká, že pole není možné oplotit, pastvinu ano. Náš pozemek je v územním plánu jako pole, v katastru ale jako pastvina. Děkuji Vám za informaci.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám čtyři děti. Nedávno jsem přepsal (daroval) na mojí jednu dceru dům a zahradu. Udělal jsem to sám bez notáře. Katastrální úřad dal asi 3 týdny na pozemky plombu a potom mně došel zápis, že je to převedeno. Takovým způsobem bych chtěl převést za života zbylý majetek na ostatní 3 děti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před více než 2 roky (nyní 5/2024) jsem koupil byt v Karlových Varech v ochranné památkové zóně. Jsou v něm cca 5 let stará plastová okna, která nebyla při realizaci schválená památkáři. Hrozí mi nějaká pokuta nebo výzva k výměně nebo jiný postih od památkářů? Byt jsem kupoval v dobré víře, že je vše v pořádku. Děkuji, Oldřich.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Podala jsem stížnost na zaměstnance silničního správního úřadu z důvodů porušení paragrafu zákona o pozemních komunikací. S vyřízením stížnosti jsem nebyla spokojena, poněvadž vyřízení stížnosti obsahovalo pouze sdělení, že daný zaměstnanec městského úřadu nepochybil. Nebylo zde žádné odůvodnění proč nepochybil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byl mi odebrán ŘP policií v jiném státě EU (NL), kde mám prozatimní bydliště, respektive práci. Tudíž ŘP zadržuje úřad (ne policie, státní zastupitelství), který má usoudit, zda-li jsem schopný nadále řídit bez lékařského výšetření, zkoušek, atd. Nicméně, můj pracovní pobyt za nedlouho končí a nemohu se i z důvodů lokace, neznalosti jazyka, tohoto zúčastnit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracovala jsem pro firmu po několik let na IČO, smlouva byla taková dost neříkající, vše fungovalo spíše "na dobré slovo", ale několik let to fungovalo dobře. Dělala jsem pro ně i na půl úvazku v době rodičovské a po ní jsem se měla nastoupit zpět na plný úvazek. Nic takového samozřejmě nebylo ve smlouvě, jen domluvené. Nakonec mě ale vyhodili v průběhu rodičovské dovolené RD.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych se zeptat, zda vždy soukromá příjezdová komunikace podléhá nadřazenému územnímu plánu nebo je nějaká výjimka ze zákona, kde se dá vyloučení uplatnit. Soukromá komunikace před mým domem je v osobním vlastnictví a vedená jako ostatní plocha. Do budoucna je uvažovaná jako průjezdná na navazující komunikaci což znamená, že bude velice frekventovaná.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím vás o informaci, jak mám dodržovat parkovací řád parkovacího domu schváleným radou města? Patrový parkovací dům je majetkem města, ve spodní části lze parkovat 5 dní a v horní části 14 dní. Po uplynutí této lhůty musí vozidlo opustit parkovací místo, vyjet z parkovacího domu a opět toto vozidlo můžeme zaparkovat v parkovacím domě.