Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Zdědila jsem se sestrou nemovitost, každá vlastníme přesnou polovinu. Ona chce své spoluvlastnictví zrušit a vyplatit. Problém je v tom, že se nemůžeme dohodnout na ceně. Ona má svůj posudek (skoro už rok starý) a já mám také svůj posudek (před 5. měsíci) jenže tyto posudky se od sebe dost liší, rozdíl je přes milion korun. Já se domnívám i znalec, který měl možnost se na její posudek podívat, že neodpovídá reálné ceně.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Kvůli dědickému řízení jsem zadala soudnímu znalci odhad ceny bytu, jehož podíl budu vyplácet dalším dědicům. Notářka zadala nový odhad obvyklé ceny, rozdíl mezi jejich cenami je 300.000 Kč. V novém odhadu není uvedeno, že v bytě jsou původní omítky a elektroinstalace (stáří bytu je 55 let), u srovnávaných prodejů takto stavy bytů jsou specifikované - jsou po rekonstrukci.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem vlastníkem 1/4 nemovitostí, dalšími spoluvlastníky je můj bratr 1/2, jeho 2 synové mají po 1/8. Můj podíl a podíl jednoho ze synů by chtěla odkoupit dcera jednoho ze synů a poté do nemovitostí investovat a zrekonstruovat ji. Já v nemovitosti nežiju, s odprodejem souhlasím, ale ráda bych věděla, jak se vypočítá cena tohoto podílu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Po mámě budu dědit pozemky (orná půda, vinohrad). Všechny jsou v užívání místního zemědělského družstva. Družstvo na některých, se souhlasem majitele, vysadilo vinohrad s tím, že při případném vrácení pozemku, po uplynutí doby dané smlouvou, vrátí pozemek uvedený do původního stavu, nebo doplatíme zbytkovou cenu vinohradu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně odhadu nemovitosti. 2018 mi zemřel manžel a neměl vyřešený majek se svou bývalou ženou. Jde o polovinu domu, kterou odkupovali od babičky manžela. Já jí teď musím vyplatit z 1/4 domu a ona chce vysokou částku. Nechala jsem si udělat odhad, se kterým ona nesouhlasila a nechala si udělat svůj.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

10/2018 jsem se rozvedla. Jednalo se o sporný rozvod, protože jsme se s mým bývalým manželem nedohodli na rozdělení SJM. Od samotného počátku jsem se nechala zastupovat paní advokátkou, které jsem udělila plnou moc (zastupování v plném rozsahu) a které jsem předala veškeré podklady týkající se SJM.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak se bránit proti nepravdivému znaleckému posudku, který soud používá ve svém jednání? Děkuji, Pavel

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V souvislosti s výstavbou dálnice D55 jsem obdržela kupní smlouvu pro odkoupení mých pozemků. Nesouhlasím s odhadní cenou pozemku, proto jsem podala návrh dohody o ceně pro odkup pozemku. Doposud jsem od společnosti, která se o odkoupení pozemků stará, neobdržela odpověď. Zajímalo by mě, zda se lhůta 90 dní stanovená pro podpis kupní smlouvy prodlužuje o dobu, po kterou čekám na odpověď mého návrhu dohody o ceně pozemku. Děkuji, Leona

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Otec v 11/2017 pořídil audio nahrávku z vyšetření dcery, ale bez vědomí znalkyně. Audio nahrávku chce použít jako důkaz a nabídnout ji při jednání soudu, kdy znalkyně ve zprávě z vyšetření uvádí nepravdy. Je pořízení trestné? Co hrozí otci? Děkuji za odpověď. Hana.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítel na mně převedl nemovitost, jedná se o průmyslový objekt, kvůli finančnímu úřadu se na tuto nemovitost musel udělat znalecký odhad. Nemovitost vlastní zároveň jiný spoluvlastník, se kterým je přítel v dlouhodobém sporu. Při zadávání znaleckého posudku jsme nechtěli, aby jakékoliv informace, nebo zpracovaný znalecký odhad byl poskytnut druhému spoluvlastníkovi a o to znalkyně byla požádána.