Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou, t. č. jsem ale od dubna 2022 na rodičovské divolené RD (naplánovaná na 3 roky, tzn. do roku 2025). Během rodičovské dovolené jsem ale začala pracovat na částečný úvazek u jiného zaměstnavatele (náplň práce je odlišná než u mého hlavního zaměstnavatele) – tzn. že rodičovský příspěvek mi dochází dále, ale sociální a zdravotní za mě platí tento druhý zaměstnavatel.

Nyní mi bude tento úvazek v létě končit. Můj dotaz tedy zní – co musím udělat pro to, aby za mě bylo dál placeno sociální a zdravotní? Musím se jít zase někam přihlásit na úřad práce (stejně jako když jsem si vyřizovala rodičovský příspěvek v době mateřské? ) nebo se to převede automaticky s ukončením tohoto 2. pracovního poměru na zkrácený úvazek?   Mockrát děkuji za odpověď.

 

ODPOVĚĎ:
Jako zaměstnanec na rodičovské dovolené jste státní pojištěnec a zdravotní pojištění za Vás platí stát. Z hlediska sociálního pojištění se jedná o tzv. vyloučenou dobu (dobu, která je započítávána z určité části, aniž by bylo nutné platit pojištění.
Pokud trvá rodičovská dovolená a čerpáte rodičovský příspěvek, není třeba hlásit se na úřad práce.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.