Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera studuje 1. ročník na soukromé střední škole. Bohužel jí škola nevyhovuje a chce studium ukončit a jít na jinou státní školu. Dle smlouvy, ale nevím, zda je možné odejít a neplatit i nadále školné. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Syn je žákem střední školy. Byl na část dne odeslán ze školy. Podezření, že je pod vlivem drog. Jednalo se o orientační testování ze slin. Následně další den návštěva adiktologickeho pracoviště. Standartní test na drogy negativní. Škola, ale počítá tu část dne, kdy syna poslala domů za neomluvené hodiny. Má na to právo? S pozdravem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (2 hlasů)

Jsem studentem středního odborného učiliště, a když jsem nemocný po dobu praxe, škola po nás požaduje omluvenku od doktora. Chtěl bych se zeptat, zda je to zákonné. Snažil jsem se o tom něco dočíst, ale nic jsem nenašel. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Syn studuje třetím rokem střední školu. V listopadu 2023 mu bylo 18 let, je tedy plnoletý. Jejich třídní učitelka řešila maturitní ples, zda se zúčastní, či nezúčastní a kolik jich na maturitní ples půjde. Čtyři ze třídy včetně mého syna se rozhodli, že se maturitního plesu nezúčastní. Učitelka se s tím zjevně nemůže smířit, řešila to i na třídní schůzce, kde jmenovala ty, kteří se zúčastnit nechtějí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem ředitelkou soukromého 4-letého gymnázia (pobíráme dotace od Hl. M. Praha a jsme v rejstříku škol MŠMT) a potřebuji detailně propracovat možnost a případný postup při ukončení smlouvy o studiu ze strany školy v průběhu školního roku. Jsme školou s inovativním přístupem a s netradičním hodnocením, který však od žáků vyžaduje značné zapojení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Ředitel školy nařídil suplovanou hodinu, přičemž v daném týdnu byl státní svátek, na jeden den ředitel vyhlásil ředitelské volno a na tento den nařídil ředitel učitelům povinné školení. Může mi ředitel tuto suplovanou hodinu označit jako suplování za odpadlou hodinu? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Ina.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera se rozhodla učit se hře na violoncello. Výuka probíhá na ZUŠ mimo základní školu, kterou navštěvuje. Rozvrh je však takový, že musí na hodinu hudby spěchat hned po vyučování ve škole. Musí si tedy nástroj přinést do základní školy, kterou navštěvuje a po dobu vyučování ho tam mít. Škola se brání, že za nástroj nenese odpovědnost, že ho tam dcera mít nesmí, že si ho má hlídat sama atd.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Naše škola vstoupila v září 2023 do registru, na pracovní výchovu dětí užíváme dílnu, která není součástí prostor školy, ale je součástí budovy, ve které sídlí spolek XXX, který je zřizovatelem školy. Děti v dílně pracují zhruba 1 hodinu týdně. Zajistili jsme perfektní osvětlení, bohužel je místnost v suterénu a proto nemá venkovní osvětlení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala, zda mám šanci uspět (a pokud zde vůbec je právní opodstatnění), kdybych podala žalobu na chování paní ředitelky ve státní MŠ.   Primární konflikt vznikl na základě toho, že prý porušuju školní řád tím, že při odchodu ze školky zadává můj syn kód k odblokování dveří. Ředitelce jsem na její obvinění sdělila, že takové nařízení je protiústavní (omezování osobní svobody tím, že nám diktuje, jak odcházet ze školky).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V prosinci 2022 jsem podepsala smlouvu se soukromou MŠ, která je platná do 31.8.2023. Ve školce jsem na konci května nahlásila, že syn bude školku navštěvovat pouze do července 2023. Bohužel jsem si neuvědomila, že je potřeba dát písemnou výpověď (v domnění, že je školní rok počítán do konce června 2023 jako standardně v státní MŠ).