Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Může si soused, který má dům na hranici mého pozemku, osadit střešní okna směrem na můj pozemek. Domy jsou od sebe vzdálený 3,5 metrů. Děkuji za odpověď. Petr.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Naše stodola hraničí ze tří stran se sousedovým pozemkem. Nyní jsme zjistili, že soused zaváží svůj pozemek hlínou a bez našeho svolení podkopal zeď okolo naší stodoly a udělal betonovou zeď a svůj pozemek zvedl o 1,5 m do výšky. Z čelní strany utvořil betonovou zeď a z bočních pouze přibil nějakou folii (bez našeho souhlasu).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám prosím dotaz k článku o odborném dohledu nad lékařem s certifikátem o kmeni. Jsem radiolog s atestací pracující v ambulanci, jsem zaměstnanec. Když bych chtěla na výpomoc (SONOGRAFIE) lékaře se splněným tříletým kmenem (lékaře L2), myslím tedy po radiologickém kmeni, a splňuji podmínku, že budu v dosahu do 30min a telefonicky zastižitelná nepřetržitě, jak za něj ručím v případě, že bude nějaké pochybení, nějaká stížnost pacienta atd. děkuji, Agáta.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

7/2023 mi výrobní pás vzal pravé zápěstí (jsem seřizovač). Bylo to uznané jako pracovní úraz. Bohužel první diagnóza bylo vyvrtnuté zápěstí a od té doby se mé přetrvávající bolesti dokládaly. Všichni doktoři na trauma mě vyháněli do práce, řekli mi, že si mám vzít ortézu a ukončit PN. Dokonce i zdravotní bratr zasáhl a začal mi tvrdit, že na ně tlačí ČSSZ, nebyla to pravda, volal jsem tam.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera studuje 1. ročník na soukromé střední škole. Bohužel jí škola nevyhovuje a chce studium ukončit a jít na jinou státní školu. Dle smlouvy, ale nevím, zda je možné odejít a neplatit i nadále školné. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koupili jsme zahradu o výměře 683m2. Nechali jsme si na ní postavit chatu do 25m2 a 5m výšky bez podsklepení, jelikož stojí na na betonových pilířích. Plocha pod ní tedy není nijak zastavěna a chata je spojena se zemí pouze na těchto pilířích. Musíme chatu nechat zapsat do katastru nemovitostí ČR nebo máme výjimku v rámci drobných staveb? Je to malá rekreační chata, ale je jedinou budovou na pozemku. Děkuji za odpověď. Žaneta.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Syn je žákem střední školy. Byl na část dne odeslán ze školy. Podezření, že je pod vlivem drog. Jednalo se o orientační testování ze slin. Následně další den návštěva adiktologickeho pracoviště. Standartní test na drogy negativní. Škola, ale počítá tu část dne, kdy syna poslala domů za neomluvené hodiny. Má na to právo? S pozdravem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych se Vás zeptat, zda můžu požadovat odškodnění za zub, o který jsem přišel z důvodu, že mi skončila zubařka a přes dva roky jsem nemohl najít nového zubaře. Nikdo nás pacienty vůbec neinformoval, že skončí. Bývalá zubařka mi nechala 2 nedodělané zuby, jeden mi zaplomboval nějaký zubař z Ukrajiny, který jí v její ordinaci zastupoval, ale ten asi po dvou měsících také skončil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vyprojektovali jsme "Dům se služebními byty" pro jednu firmu ve Vysokém Mýtě. Máme souhlasná všechna závazná stanoviska (koordinované životního prostředí, územní plánování, krajská hygiena, požární ochrana).   Městská rada nám napsala, že neumožní napojení na inženýrské sítě v městském pozemku a nové dopravní napojení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci se jen zeptat jakým způsobem se dozvím, zda soused na sousedním pozemku dostal stavební povolení od stavebního úřadu ke stavbě domu na jeho sousedním pozemku, se kterým mám hranici pozemků, když jsem nebyla účastníkem řízení? A jak se případně proti tomu, když s tím nesouhlasím bránit. Děkuji Zina.