Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před nedávnou dobou jsme se rozešli s přítelkyní, se kterou mám půlroční dcerku. Bývalá přítelkyně se s dcerou odstěhovala do 120 km vzdáleného města. Máme mezi sebou mimosoudní dohodu o výši alimentů, které řádně platím + i výdaje nad rámec dohody.   Dceru pravidelně navštěvuji a chtěl bych si ji brát k sobě na dva víkendy v měsíci s čímž její matka nesouhlasí, že je na to ještě malá.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám syna 14 let. S jeho otcem jsme nebyli sezdáni, jeho otcovství je však přiznané. Od synových 3 let žijeme odděleně a syna si střídáme po týdnu. Toto uspořádání nikdy nebylo soudně ani právně nastaveno, nýbrž jsme se tak domluvili pouze slovně mezi sebou. Tato střídavá péče nebyla nikdy ideální, vzhledem k tomu, že se s otcem názorově lišíme, ale nějakým způsobem to jakž takž fungovalo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel má 3 děti z předchozího vztahu. Dle soudu si je bere každých 14 dní na víkend. Po 2,5 letech děti k nám nechtějí chodit. A to z důvodu, že si musí po sobě uklízet, poslouchat, učit se do školy a další běžné věci které se musí v domácnosti dělat a pomáhat. Věk je 13, a skoro 10 a 9 let. 10 let má dawnuv syndrom. Děti nám dělají různé naschvály, ignorují nás, nedá se s něma vyjít.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Z mileneckého poměru se mi narodila dcera (nyní 5 let), jelikož jsem vdaná, otec byl automaticky zapsaný jako můj manžel, byl i u porodu. Věděl všechny skutečnosti, rozvod jsme si oba nakonec rozmysleli, i přes okolnosti jsme chtěli zůstat spolu. Biologický otec dceru vídal do jejích prvních narozenin, chtěl se podílet na výchově.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych se zeptal, jaká mám práva a povinnosti jako otec v nesezdaném partnerství k mému 2 letému synkovi, respektive k jeho matce. Partnerka mi vyhrožuje tím, že odejde ze zajištěného vztahu z mého domu pryč, protože se jí údajně stýská po rodině a vadí jí moje 9-ti hodinová pracovní doba včetně toho, že ji neberu dostatečně na víkendové pobyty.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych od Vás informaci, jak to bude cca. fungovat, až půjdeme s expartnerem na sociální odbor, protože se obávám, že nás to nemine. Máme spolu 8 letá dvojčata, holčičku a chlapečka, rozešli jsme se po dlouhodobých neshodách ke konci června 2023. Nebyli jsme manželé. Odstěhoval se ke svým rodičům, 9 km od nás do velkého rodinného domu, kde je celé jedno patro volné, děti tam mají spoustu kamarádů a mají to tam rádi.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám otázku ohledně dítěte a střídavé péče. Bydlím s přítelkyní, která má se svým bývalým přítelem dítě a mají střídavou péči po 3 dnech - soudem nařízenou. Jenže bývalý přítel tvrdil u soudu, že bude v České republice pracovat na home office. Nestalo se tak. Má podepsanou sportovní smlouvu profesionální v zahraničí a dítě přebírá a hlídá jeho matka, takže střídava péče je spíš s ní než s ním.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Syn byl svěřen do výhradní péče otce z rozšířeným stykem matky od středy do neděle 1krát za 14 dnů.
1. Pokud bude syn nemocný - vysoké teploty, infekční neštovice apod. Jak to má otec nebo i matka řešit?
2. Pokud se u matky změnily poměry, přišla o bydlení, jak to má otec řešit? (Matka spí různě po rodině) ale syna jí předat musí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Rozešla jsem se s otcem své dcery (5 let). Bydleli jsme v Pelhřimově, od 1.7.2023 bydlím v Jihlavě u svých rodičů. Na OSPOD jsme se domluvili, že v červenci a srpnu malá bude 14 dnů u mě a 14 u otce. Od 16.7. dcera je u otce, brečí že tam nechce a evidentně je na ní psychicky nátlak, kdy otec navádí dceru proti mě.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Snacha brání mému styku s vnoučaty tvrzením, že jsem psychicky nemocná. Před vnoučaty o mně mluví sprostě a plete jim hlavu výklady proč se nemají se mnou bavit. Vnoučatům je 5 a 4 roky. Se mnou se nebaví vůbec a tak dohoda není možná. Já mám o styk s vnoučaty trvalý zájem. Jak mám postupovat?   Děkuji za odpověď.