Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu, zda je možné, aby soud svěřil do střídavé péče měsíčního novorozence. S otcem narozeného dítěte, nejsem sezdána, ale bydlíme zatím společně v přítelově bytě. Pro vyhrocující se neshody jsem se rozhodla od partnera odejít. Protože mě několikrát z bytu vyhazoval, požádala jsem si o služební byt. Pracuji u policie ČR a mé žádosti bylo vyhověno.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel podal žádost o rozvod, není spokojen v manželství. Myslím, že je to nějaký zlomový moment (oslavil kulaté narozeniny a dal si rozvod k narozeninám). Máme dvě děti (čerstvě 4 a 5 let). Manžel začal v průběhu manželství podnikat (myslím, že se mu daří). Nás, bohužel odstřihl od financí. Poslední půlrok začal teprve něco kupovat dětem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Poslední dva roky (2022-2024) se otec zajímá o dceru, která pochází z dvojčat, má ještě bratra, a teď by ji chtěl do péče a dcera s tím souhlasí, mám pocit že je zmanipulovaná. Dceři je už 15 let. Výživné posílá snad pár měsíců za dva roky a můj dotaz zní, zda ji může dostat do péče nebo jestli ne. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak máme prosím postupovat v naší situaci? Mám syna bez uvedení otce do rodného listu, současný partner by si chtěl mého syna osvojit. Víme, že v tomto případě stačí zajít na matriku a sepsat prohlášení o uznání otcovství. Partner je rozvedený, má rovněž syna z předchozího manželství a máme velmi napjatý vztah s bývalou manželkou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem samoživitelka 6 letého dítěte. Otec syna dlouhodobě nenavštěvuje, nejeví absolutní zájem, syn ho téměř nezná. Každý rok řeším dovolenou u moře. Syn má příjmení po otci, tedy se neshoduje s mým. V rozsudku od soudu mám, že je syn svěřen do mojí péče a styk s dítětem s otcem je po dohodě mezi rodiči. Každý rok ale naháním otce, aby se mnou šel na úřad podepsat ověřený souhlas s vycestováním - to je mimochodem jediná komunikace ohledně syna, kterou iniciuji já, protože potřebuji jeho podpis.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je možné osvojit si dítě registrovaného partnera? Pokud ano za jakých podmínek je to možné. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byli jsme kontaktování OSPODem, že mé sestře odeberou (pravděpodobně dnes (23.01.2024) či v příštích dnech) její 2 děti. Telefonicky nám bylo sděleno, že se musíme v nejbližších dnech rozhodnout, zda děti vezmeme do naší péče (ať už já - její sestra, či matka/babička). Výzva OSPODu zněla velice urgentně a upozornili nás na to, že pokud se rozhodneme, že děti nepřevezmeme, či se nevyjádříme včas, budou děti předány do dětského domova a nám zanikne jakákoliv možnost se o děti v budoucnu přednostně ucházet.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu a postup k osvojení syna, který je již zletilý. Byl z mého předchozího manželství. Nosí již manželovo jméno (naše příjmení), vlastního otce nemá (zemřel). Žádnou rodinu ze strany bývalého manžela (babičku, dědu, sourozence) také nemá, s nevlastním otcem a také mým manželem žil od svých 5ti let. S manželem další děti nemáme. Manžel nemá vlastní děti. Potřebuji poradit jak postupovat, nebo, kdo by nás v této oblasti mohl zastupovat. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj 13 letý syn byl svěřen v lednu 2023 do mé péče soudem. V březnu 2023 bez mého vědomí a bez komunikace s OSPODem bývalý manžel požádal o změnu a svěření syna do jeho péče na základě synova přání. Byla jsem proti, ale syn trval na svém, tedy jsem souhlasila. Otec synovi nasliboval spousty věcí, které nedodržel. Syn by se chtěl nyní vrátit. Jeho otec s tím souhlasí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dvě děti ve věku 8 a 12 let, které mám s expartnerem ve střídavé péči - týden a týden a to pouze na základě naši domluvy po rozchodu. Takto fungujeme už pět let (2018-2023). V poslední době si u starší dcery všímám, že by raději byla u mě a když se snažím, aby to otci navrhla, řekne, že se ho bojí a že by na ni byl naštvaný.