Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

1.7.2024 převedla manželka většinu společných úspor ze společného účtu, ke kterému máme oba přístup, na svůj soukromý účet, ke kterému přístup nemám.   Jakým způsobem mám postupovat, aby vrátila peníze zpět? Mám podat trestní oznámení - jak? Případně něco jiného?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsou hodnotnější věcí, které obdrželo jedno z nezletilých dětí za manželství rodičů (např. golfové hole, pingpongový stůl apod.) majetkem dítěte, protože se věnuje tomu kterému sportu? Tzn. pokud se rodiče rozvedou a každé ze dvou dětí je soudně určeno jednomu z nich, pak tyto věci nejsou předmětem SJM?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Máme pozemek koupený před svatbou na půl a dům postavený jako manželé. Může se prodat pozemek a půl domu bez souhlasu druhého?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Čeká nás rozvod a rádi bychom se spolu s manželkou nějak domluvili, ale nejsme si jisti, na co má kdo nárok. Kupoval jsem byt, smlouva o rezervaci a poskytnutí součinnosti s RK byla sepsána/podepsána před svatbou (peníze na byt jsem dostal od rodičů), protokol o předání nemovitosti byl podepsán až po svatbě. Spadá proto byt do SJM? Má na něj manželka nárok? Děkuji za radu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dozvěděla jsem se, že si manžel vzal půjčku na 500.000 Kč u banky. Bez mého vědomí a souhlasu. Jsem spolumajitelkou nemovitosti a polí spolu s ostatními členy rodiny, Tento majetek jsem nabyla před manželstvím, dědictvím po mamince. V případě, že manžel nebude dluh splácet, popř. nebude schopný ho splácet, může se banka obrátit i na tento majetek nabytý před manželstvím?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel dostal před uzavřením manželství od rodičů dům, jehož stavbu momentálně společnými silami dokončujeme. Na dokončení domu si vzal (rovněž před uzavřením manželství) hypotéku. Ráda bych finančně pomohla a do domu, kde budeme společně žít, investovala zatím nižší stovky tisíc korun.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat. S manželem máme nemovitost (byt, zahrada, garáž) v SJM. Můj dotaz zní, mohu za svého života darovat svou půlku ze SJM dětem, bez souhlasu manžela? Popřípadě jak takovou situaci řešit. Díky za odpověď. Hedvika.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Ještě před uzavřením manželství jsem si koupila byt na hypotéku. Byt jsem poté pronajímala. S manželem jsme společný účet nikdy neměli, hypotéka a vše kolem bytu se odehrávalo z mého účtu.   Nyní bych chtěla byt prodat. S manželem nejsme rozvedení, ale nežijeme spolu. Chtěla jsem se zeptat, jestli v případě prodeje bytu by měl manžel na získané peníze z prodeje bytu nějaký nárok, příp. jak udělat to, aby na peníze nárok neměl? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera je v situaci, kdy její muž propadl gamblerství a odmítá se léčit. V současnosti má dluh cca 3.000.000 Kč. Jak lze prosím ošetřit, aby případné další dluhy byly jen jejího manžela? Jde o rodinu se dvěma malými dětmi žijící v bytě na němž je úvěr 3.000.000. Dcera je zaměstnaná, zeť podniká.   Jde o to, aby dluhy nemusela platit dcera, resp. aby nemusela platit další v budoucnu vzniklé dluhy.   Zúžení společného jmění manželé SJM nemají.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Během manželství jsem na svém spořících účtu malými měsíčními částkami našetřila částku, která je určena na mimořádné platby, jako je oprava domu, auta, koupi nábytku apod. Musím manželovi úspory vyplatit, když vím, že nemají být na něco do společné domácnosti nýbrž je chce dát synovci, popřípadě si je chce v hotovosti ponechat pro sebe?