Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 2.93 (15 hlasů)
Hrát si na mrtvého brouka a ignorovat korespondenci je obecně tím nejhorším řešením, které můžete zvolit.

Nikdy neignorujte to, když vám přichází doporučené dopisy, dopisy do vlastních rukou apod. Pokud jsou následně dopisy doručeny do schránky, vždy si je přečtěte a nikdy silácky dopisy netrhejte bez čtení a nevyhazujte s myšlenkou, že nikde nic nedlužíte, tak co kdo po vás chce.

I když jste si nepřevzali dopis na poště nebo i když byl hozen jen tak do vaší schránky, neznamená to, že nebyl po právní stránce doručen.

Skutečnost, že si myslíte, že nemáte dluh nebo že nemusíte splnit jinou povinnost totiž neznamená, že za to, že toto budete ignorovat nebudete potrestáni.

Již na mnoho dveří lidí, kteří takto ignorovali korespondenci, zaklepal nekompromisní exekutor, který začal zabavovat majetek, jiní se divili, když měli obstavený účet nebo měli exekuci na plat či mzdu.

Rozhodně ani nečekejte na různé promlčecí doby. I to je nesmysl. (velmi často si lidé např. myslí, že je jejich dluh za jízdu načerno v MHD promlčen a pak se diví, když za 8 let začne exekuční řízení, většinou se dluh např. 400 Kč vyšplhá na tisíce korun) .

Vždy vše řešte dynamicky ihned a nevyhýbejte se povinnostem.
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.