Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

26.11.2022 jsem si způsobil úraz, tříštivá zlomenina patní kosti, tento úraz zavinil kolega při nedostatečném vyztužení dřevěného lešení, následkem toho, jsem se propadl skrze lešení a způsobil si tento úraz. Od úrazu do dnešní doby mám stále bolesti a čeká mě operace. Na neschopence jsem byl rok. Jsem OSVČ, takže nemocenskou nepobírám.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přišel mi dopis z předminulého zaměstnání, kde jsem skončila v květnu 2022, že u nich nastal IT incident a došlo k úniku dat. Jednalo se o data zaměstnanců, která by mohla být zneužitá k podvodu. Tento incident nastal o rok později, tudíž v květnu 2023. Dopis a oznámení o tomto mi přišel začátkem ledna 2024.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme nově vznikající Domov pro seniory a řešíme otázku hmotné odpovědnosti (dále jen HO). Vrchní sestra (zdravotní úsek) bude mít na starosti sklad zdravotního materiálu (sklad bude uzamčen, klíče bude mít vrchní sestra) a před podepsáním HO bude proveden inventurní soupis. Ale jak máme postupovat u ostatních zaměstnanců zdravotního úseku (vrchní sestra, zdravotní sestry, pracovníci v přímé obslužné péci, uklízečky, údržbář)?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji ve firmě jako řidič, kde převážíme pracovní plošiny. Při převozu jedné z nich, po průjezdu pod mostní konstrukcí došlo k poškození plošiny. Je to vedeno jako pojistná událost. Při převozu jsem vozidlo řídil já. Cena opravy je vyčíslena na cca 700.000 Kč. Zaměstnavatel má 10 procentní spoluúčast, kterou chce, abych mu jí uhradil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Kam se prosím obrátit a jak se bránit, když v trafice po inventuře, po nás chtějí zaplatit manko za věci, které na dálku naskladnila manažerka bez jakékoli příjemky a údajně přivezla za přítomnosti druhé kolegyně. Tak to alespoň tvrdí manažerka a teď chybí a chce je po mě uhradit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Způsobila jsem zaměstnavateli škodu – najela jsem na patník služebním autem. Zaměstnavateli jsem poškození auta nahlásila. Zaměstnavatel na celou věc reagoval tak, že mi napsal, že nemám využívat toto auto. Jeho doporučení jsem respektovala. Auto jsem poškodila 30.3.2023 a k poškození jsem se přiznala.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně odpovědnosti zaměstnance vůči zaměstnavateli, můj případ: Pracuji jako řidič v mezinárodní kamionové dopravě, 2.2.2023 cca 21:00-23:30 jsem jel po dálnici v Německu od Norimberku směrem na Plzeň, silně pršelo se sněhem, na dálnici byla břečka, poté u Stříbra přestalo a slyšel jsem nezvyklý zvuk, tak jsem co nejrychleji a bezpečně zastavil na výjezdu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem zaměstnanec autobazaru a převážím vykoupená auta na evidenční kontroly. Zaměstnavatel po mě teď nárokuje úhradu škody 46.000 Kč za opravu převodovky diferenciálu, ale já se necítím vinen. Při převozu patnáct let starého VW Touareg, který byl vykoupen a určen pro převoz na EK jsem po půl kilometru zjistil, že již automat neřadí vyšší převodové stupně, proto jsem okamžitě sjel na odbočku a vrátil se zpět do bazaru.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem OSVČ, pracuji v turismu jako průvodkyně a delegátka. S jednou cestovní kanceláří jsem po online pohovoru měla podepsat pracovní smlouvu na léto 2023. Dostala jsem od této CK písemnou pracovní nabídku. Po další emailové korespondenci a zaslání různých vyplněných dokumentů jsem mnou podepsanou smlouvu poslala emailem do CK.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji jako vychovatelka v dětském domově. V domově máme služební auto. Je to sponzorský dar – Mercedes pro celkem 9 lidí včetně řidiče. Vyjížděla jsem z parkoviště u domova, musela jsem couvat úzkým chodníkem, jinak není možné z parkoviště vyjet a narazila jsem do lampy. Na nárazníku auta se vytvořila asi 6 cm dlouhá puklinka. Oznámila jsem to p. řediteli. Řekl mi, že se na to podívá a uhradím škodu.