Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji na městském úřadu na zkrácený úvazek a ráda bych věděla, zda je při zkráceném úvazku (0,75) možnost navštěvovat lékaře jako při práci na plný úvazek, nebo zda je nutné k návštěvě lékaře využít volný den. Jak tvrdí účetní.   Dále bych se Vás ráda zeptala, jak je to s časem stráveným na služební cestě, poradě a školení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V hlavním pracovním poměru HPP jsem nyní v dočasné pracovní neschopnosti DPP (zlomená noha) od 16.2.2024. Ve vedlejším pracovním poměru (VPP) se připravuji na práci strojvedoucího vlaků. Absolvoval jsem již úplné teoretické a praktické vyškolení, které mi platí do 7.5.2024. Do té doby je třeba složit teoretickou a praktickou zkoušku strojvedoucího (tzv. ZOZ dle vyhlášky č. 16/2012 Sb.).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji ve velké nemocnici (Všeobecná fakultní v Praze) na DPČ. Spolu se změnami legislativy mi přibyly některé administrativní povinnosti, o kterých jsem byl informován nadřízeným a které plním. Po dvou měsících se ale ukázalo, že mi přibyla i povinnost používat evidenci docházky (píchačky), která pro mě zásadně mění podmínky práce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V pracovní smlouvě mám napsáno: "Zaměstnavatel přijímá zaměstnance do pracovního poměru na pracovní pozici/funkci IT průvodce pro zákazníky. Konkrétní popis pracovních činností, které se zaměstnanec zavazuje vykonávat pro zaměstnavatele je vymezen v pracovní náplni v Katalogu pracovních pozic." Po celou dobu zaměstnání (1,5 roku) pomáhám zákazníkům s IT problémy výhradně na dálku z kanceláře nebo domova.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych znala váš názor. Absolvovala jsem pracovní pohovor, kde jsem byla vybrána do užšího výběru a následně jako hlavní adept na zaměstnání na pozici Finanční účetní. Panu jednateli jsem se natolik líbila, že mi ještě nabídl zvýšení platu, aby se mi lépe přemýšlelo, zda jim na zaměstnání kývnout. Jsem skoro dva roky po insolvenci, která byla řádně ukončena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můžu nosit zvukové nahrávací zařízení v práci a pořizovat zvukovou nahrávku mé pracovní doby, kdy není účelem šíření nebo zveřejňování, pouze pro právní ochranu mé osoby, pro případy kdy jsou porušovány moje práva, kdy potřebuju dokázat jaká byla skutečnost, jestli že je uváděna jinými osobami lživě, a to aniž bych o nahrávání informoval osoby vyskytující se v té době v mé blízkosti?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji jako PRAKTICKÁ sestra na plný úvazek u jednoho zaměstnavatele (veřejná nemocnice). Mohu současně pracovat na poloviční úvazek jako VŠEOBECNÁ sestra na plný úvazek u jiného zaměstnavatele? Jakou maximální sazbu mohu mít u jednoho zaměstnavatele a u dvou různých zaměstnavatelů za stejnou pozici? Díky za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V současné době jsem těhotná, nástup na mateřskou mám možný začátkem května 2024. Jsem již 2,5 roku zaměstnaná pod agenturou Randstad, se kterou má uzavřenou smlouvu firma, pro kterou pracuji. Tato firma se rozhodla s agenturou ukončit smlouvu a nabídnout mi práci pod novou agenturou, kde byly výrazně nevýhodně pracovní podmínky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zaměstnavatel mě posílá na vstupní lékařskou prohlídku ke svému smluvnímu lékaři. Firma, pro kterou pracuji sídlí v Praze, tam mají i smluvního lékaře. Vykonávám práci z domova (administrativa), jsem z Moravy a proto jsem se chtěla se zaměstnavatelem domluvit, zda bych mohla tuto prohlídku absolvovat u svého praktického lékaře. Umožňuje to zákon? Předem děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Jsme nově vznikající Domov pro seniory a v domově budou tyto pracovní pozice: Ředitelka, vedoucí úseku hospodářská správy, ekonomka,   vrchní sestra, všeobecná sestra, pracovník přímé obslužné péče, sociální pracovnice, koordinátor sociálního úseku, aktivizační pracovník,   pracovník úklidu, prádelenský pracovník, švadlena, vedoucí kuchyně, kuchař/ka, pomocná síla v kuchyni, údržbář.