Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je možné provozovat chovnou stanici psů na zahradě rodinného domu, kde bydlí v nájmu syn z prvního manželství mojí ženy. Zkoušel jsem najít v dostupných zdrojích nějaké předpisy, které by toto upravovaly. Poslal jsem dotaz na kynologický svaz a bylo mi sděleno, že je to dotaz pro advokátní kancelář. Dost mě to udivilo, protože by to tam snad měli znát, který právní předpis upravuje kynologickou činnost.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním chovatelskou stanici na chov psů. Štěňata máme někdy jednou, někdy dvakrát do roka. Je nutné mít ŽL? Daně samozřejmě platím, ale zajímá mě, jestli je potřeba ŽL, i když jako vedlejší činnost. Štve mě nutnost platit Sociální a zdravotní pojištění, když už ho jednou platím jako zaměstnanec. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem student a chci začít podnikat a založit si svůj e-shop, v právu se moc nevyznám a tak se chci obrátit na vás. Chci se zeptat jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním jako OSVČ student. Jak je to s daní z příjmu, daňovým přiznáním, jaký způsob zapisovaní příjmu a výdajů je pro začínajícího podnikatele v této oblasti nejlepší a jestli je něco co s tím ještě souvisí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych na svém e-shopu s digitálními produkty začal "přeprodávat" produkty ostatních tvůrců. Oni sami by mě o spolupráci požádali a v podstatě bych poskytl na svém eshopu platformu, kde by mohli své produkty vystavovat a prodávat, za což by mi náležela provize. Potřeboval bych však poradit s právní stránkou věci. Jak celou spolupráci zasmluvnit a případně zda k tomu postačuje živnost pro zprostředkování obchodu?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Může občan ČR legálně sázet u zahraniční sázkové kanceláře (SK), která nemá licenci vydanou MFČR? Pokud tam sázet nelze, je tedy povinností každého zjišťovat, zda SK má licenci? Nebo případný postih hrozí jen provozovateli?   Od 1.1.2024 musí výherce danit kumulovanou roční výhru od 50.000 Kč. Lze případné ztráty ze zahraničí SK odečíst od výher v českých SK? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych se zeptat zda existuje výjimka ze švarcsystému. Spolupracuji s firmou z Polska a ta společnost nemá žádné sídlo a ani není registrována v ČR (nemají možnost jak mě zaměstnat na HPP v ČR). Každý měsíc jí fakturuji podobnou částku. Je toto švarcsystém? Nebo je v tomto ohledu výjimka?

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.50 (2 hlasů)

Prodej firemního auta jednomu ze společníků, který je zároveň jednatelem: s. r. o. , plánovaná likvidace firmy, tři jednatelé, jeden chce odkoupit automobil - ve firemním majetku již 8 let, zakoupen jako nový s odpočtem DPH. Automobil je již plně odepsaný, používaný tímto jednatelem dosud výhradně k podnikání.   ZK společnosti je 210.000 Kč, aktuální orientační cena vozu dle aplikace Autotracer (Cebia) je 300-320.000 Kč. Jaký bude správný postup?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

11.1.2024 jsem zrušil živnostenské podnikání vč. DPH - jsem důchodce. V majetku mám osobní automobil, pořízený v roce 2018, pořizovací cena 407.000 Kč, u kterého bylo uplatněno DPH. Automobil je odepsaný, zůstatková cena je 0. Jak je to s vypořádáním DPH - platí stále cena obvyklá vynásobená koeficientem? Nebo - je možné auto darovat manželce a tím se vyhnout placení DPH? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 2.50 (4 hlasů)

Plánuji si založit onlyfans a mít tam placený obsah. Nicméně k tomu budu pracovat nadále na HPP. Potřebovala bych vědět, jestli si musím dělat živnostenský list či není potřeba. Neočekávám nějaké veliké výdělky, takže bych si výdělek nechávala vyplácet náhodně a ne pravidelně.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme veřejná obchodní společnost, tzn. v. o. s. , která vlastní dům - objekt. Společnost budeme likvidovat nebo předávat někomu dalšímu. Otázka zní jakým nejekonomičtějším způsobem se lze "zbavit" tohoto objektu, aby to pro nás bylo co nejvýhodnější a při tom v souladu se zákony.
1/ Když objekt prodáme před likvidací, tak zaplatíme daň z příjmu, sociální a zdravotní.