Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V únoru 2020 jsme zaplatili cca 21.500 Kč zálohu na zájezd do Itálie. Vzhledem k situaci jsme 21.4.2020 obdrželi tiskopis k vyplnění, zda chceme poukaz (zákon 185/2020 Sb.) nebo storno zájezdu. 23.4.2020 jsme odpověděli, že chceme poukaz. 28.4.2020 přišla odpověď ať vyčkáme na zrušení zájezdu.

Celý měsíc žádná reakce a 29.5.2020 jsem se dotazovala na stav věci. 2.6.2020 přišla odpověď "Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace ohledně výjezdu i návratu z Itálie (tedy bez omezení od 15. 6. 2020) Váš zájezd CK pravděpodobně rušit nebude." S tímto jsem nesouhlasila, protože jsem zdravotní sestra a vzhledem k tomu, že jsem v dubnu 2020 obdržela odpověď ať počkám na poukaz, zrušila jsem v práci dovolenou - podotýkám, že bych měla odjet 19.6.2020. Napsala jsem, že s tímto nesouhlasím, protože kdybych se sama nezajímala, tak do dnešní doby nic nevím a já si musím plánovat dovolenou s měsíčním předstihem (vzhledem k plánu služeb) a obdržela jsem tuto odpověď:    
"Jak jistě víte, situace ohledně výjezdů do zahraničí se mění velmi dynamicky. Opětovným otevřením hranic se zákon Lex voucher pro dotčené destinace stává nerelevantním. Váš zájezd se vzhledem k datu odjezdu ze strany CK neruší (pokud se situace ještě nezmění) a závazky z uzavřené smlouvy jsou oboustranně závazné (tedy pro CK i klienty)."
Cestovní kancelář popírá platnost zákona? Prosím o radu jaké mám možnosti.   Děkuji za odpověď.

 

ODPOVĚĎ:
Pokud Vám kancelář jednou oznámila, že se zájezd ruší a že Vám bude vydán poukaz, měla by se tímto i řídit. Jak sama uvádíte, plánování dovolené není jen o samotné koupi zájezdu.
Doporučuji písemně vyzvat cestovní kancelář, aby Vám v souladu s dohodou a jejich oznámením vydala voucher. V případě, že i nadále bude cestovní kancelář trvat na tom, že voucher nevydá, můžete se bránit soudní cestou před civilním soudem.
Současně také můžete podat k České obchodní inspekci podnět, aby prověřila postup cestovní kanceláře - kontakt zde: www.coi.cz.
Doporučuji komunikovat s cestovní kanceláří výhradně v písemné formě.  

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.