Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Při střední škole jsme založili edukační spolek, který si klade za cíl pořádat edukační a osvětové akce. Jedním z bodů ve stanovách spolku je i podpora setrvání chronicky nemocných a umírajících v domácím prostředí. Náš spolek by chtěl uspořádat kurz pro pečující osoby, kde by lidé dostali ucelený blok přednášek i praktických cvičeních v prostorách školy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Přijala jsem nedopatřením doporučený dopis od soudu pro neziskovou organizaci, která na mé adrese před 15 lety sídlila. Došel zároveň s dopisem adresovaným mně, jako jednomu ze zakládajících členů sdružení a já neuvažovala, protože jsem netušila o co se jedná. Jak teď mám jednat, abych se zachovala právně správně? Dopis vyzývá spolek (bylo to občanské sdružení) k provedení právních kroků, které zákon požaduje, ale o spolku už těch 15 let nic nevím. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S několika přáteli máme nasbírané automobilové veterány a rádi bychom začali pořádat výstavy, proto zakládáme Spolek. Po založení Spolku ihned vytvoříme bankovní účet, na který budeme všichni posílat měsíční členské příspěvky, ze kterých budeme platit prostory, ve kterých jsou vozy zaparkované. Rád bych se ale zeptal, jak postupovat pokud budeme z členských příspěvků potřebovat nakoupit např. pohonné hmoty, náhradní díly atp.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se prosím zeptala na práva a povinnosti (případně výhody a nevýhody) vlastnictví vodovodní řadu. Stavitel postavil a nechal zkolaudovat vodovodní řád pro 15 rodinných domů. Stavitel je vlastníkem i provozovatelem daného vodovodního díla. Je zde však nabídka, že by nám (těm 15 rodinným domům) daný vodovod daroval.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můžu být členem kontrolní komise Mysliveckého spolku (v obch. rejstříku) pokud jsem voják z povolání? Hlavní důvod našeho spolku je spojovat lidí s výkonem práva myslivosti. Zákon č. 221/1999 paragraf 47 odst. 4

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci si založit "hlídací skupinku pro děti 2-7 let" s programem jako v MŠ (mám potřebné vzdělání i pracovní zkušenosti). Chci, aby tam děti byly celodenně (jako v MŠ/dětské skupině) a zároveň mohly přijít i děti "z ulice" (hlídací koutek s programem), když si např. rodič potřebuje zajít k lékaři a nemá hlídání, pokud nebude naplněna kapacita. Na hygieně mi řekli, že toto není možné, buď hlídací koutek, nebo dětská skupina.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na základě smlouvy o sdružení dle § 829 zákona 40/1964 bylo 1.3.1995 založeno sdružení pro výstavbu elektrické přípojky v zahrádkářské kolonii s tím, že majetek je v podílovém spoluvlastnictví všech účastníků sdružení. Smlouva obsahuje způsob jednání spolku a náležitosti, které dnes (27.04.2023) bývají spíše ve stanovách. Přípojka se postavila, členové ji využívají, život sdružení nikdo úplně neřešil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme společenství vlastníků garáže. Výbor má 3 členy, kterému již před rokem skončilo 5 leté funkční období. Z vlastníků to nechce nikdo dělat, externí firmy jsou pro ně zase drahé, rok se jen dohadujeme. Na prosincové schůzi se diskutovalo o CN, náhle se přihlásili 3 vlastníci a představili se, že dělají předsedu v domech, kde bydlí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Mohu si jako člen výkonného týmu spolku (statutární orgán) vystavovat faktury jako OSVČ? Např. za tvorbu webu, videa, grafiky pro spolek apod. ? Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Lukáš V.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Nově jsem se stala předsedkyní výboru zapsaného spolku. Spolek má dva orgány – výbor, který má 5 členů a dozorčí radu, která má 3 členy. Při volbách se prvních 5 nominovaných s nejvíce hlasy stává členy výboru a další 3 nominovaní s nejvyšším počtem hlasů členy dozorčí rady. Po prvním půl roce fungování nám jedna kolegyně rezignovala ze zdravotních důvodů na svůj post ve výboru.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Spolek nemá žádné peníze a je de facto nefunkční. Jsem jako předseda povinna platit ze svých soukromých peněz jeho režii a případné poplatky za likvidaci? Zbyla jsem tam jediná. Moc děkuji za info.