Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Soused má na pozemku velmi vzrostlou lípu, o kterou se ale nestará a suché větve neprořezává. Jedna větev mě spadla na čelní sklo mého auta a rozbila ho. Odmítá se o tom bavit a na pojišťovnu to nedá. Dále má na hranici mého pozemku dva velké dřevěné přístřešky na auto a veškerá voda z jejich střech jde ke mně. Lze na něj v obou případech podat žalobu? Děkuji s pozdravem Oliver.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním pneuservis a autoservis. Pracuji jako osoba samostatně výdělečně činná OSVČ. Nemám žádné zaměstnance. Měl jsem v opravně auto, které bylo ukradeno z uzamčené garáže. Za 2 dny se auto našlo, bylo nabourané, když ho policie zajišťovala. Následně si zákazník auto odvezl, a přestože jsem mu navrhl, že bychom mohli auto opravit u nás v servisu, řekl, že ho odveze do servisu k známým, na druhý konec republiky (odcizení v Chebu, nalezeno v Praze, odvezené do Frýdlantu nad Ostravicí), který mu auto prodal i dělal pojistku - že je s nimi domluvený a vše zařídí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

23.12.2023 se stala škodná událost na mém pozemku, kdy v důsledku pádu stromu byl poškozen vůz souseda. Soused parkoval na mém pozemku. Dne 23.12.2023 byla vydána od ČHMU výstraha před nárazovým větrem a povodňovými jevy. Strom, spadl na můj pozemek, kde stálo zaparkované vozidlo souseda. Strom nejevil žádné známky, že by nebyl ve 100 % kondici a mohl by spadnout.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Soused o patro výš mě už 5x vytopil (koupelnu). Naposledy 2x to bylo z ucpaného odpadu, který se rozhodl vyměnit. Musel jsem si kvůli toho sám rozbit sádrokarton na stropě (na kterém už bylo asi 40 kg suti, kterou jsem musel taky uklidit. Nadále příčku (kapsu), která schovávala odpadní trubky (staré litinové) sádrokarton + obklady, od podlahy ke stropu cca 3,2m.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Celé roky soused ničí svůj plot na hranici pozemků a to tak, že pletivo je deformované a betonové sloupky vyhnuté k nám, nebo zcela zlomené. V plotu jsou díry. Třetí rok chybí asi 20 m plotu, který odstranil s tím, že bude dělat nový. Není to však reálné. Před pěti lety říkal, že bude dělat fasádu, před deseti kopat kanalizaci atd. Nic z toho se neudálo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Za plotem mého pozemku cca 5 metrů od domu je pozemek obecního úřadu společně s přístupovou cestou k budově obecních bytů. Pozemek rozděluje podezdívka mého plotu, část dřevěné letě a část pletivo. Obecní pozemek je pouze 2,5 metru široký pás nezpevněné louky podél obecní příjezdové cesty. Obec ale tento prostor využívá k dočasnému parkování vozidel pro návštěvníky lyžařského vleku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V zahrádkářské kolonii mám plot společný s důchodkyní, která chová kočky. Má jich asi 10. Kočky k nám i ostatním zahrádkářům chodí na záhony vykonávat potřebu, všude hrabou a ničí tím rostliny, lezou na terasu, po nábytku a houpačce, vše znečišťují. Všude to od nich zapáchá. Trvá to už několik let a všichni jsme z toho nešťastní a zoufalí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byla jsem na policii nahlásit znásilnění (taxikář mi chtěl ''pomoci'' s taškou do bytu, viděl, že jsem opilá a v bytě mě začal líbat, držel mě, abych nic nemohla a sahal mi do kalhotek). Policie po měsíci mě pozvala znovu na výslech a chtějí zahájit trestní řízení (našli stopy jeho dna na mém oblečení). Ale jelikož je pachatel cizinec, chce se mimosoudně vyrovnat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Soused si před cca 20 lety na jeho cestu položil zatravňovací tvárnice. Tyto jsou položeny těsně bez izolace na zeď mojí sousedící garáže. V rozměru asi půl metru x metr začala zeď garáže vlhnout a částečně opadla omítka. Přes několikerou ústní žádost o odstranění přiléhajících tvárnic souseda to nezajímá.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dne 4.11.2023 v 16:53 jsem na parkovišti na dálnici D1 zakopla o obrovský kámen, který je umístěný na chodníku (takových kamenů je na celém chodníku hned několik). Pozemek je ve vlastnictví státu - ŘSD, tam jsem napsala e-mail s dotazem, proč jsou tam tyto kameny umístěny s tím, že jsou hlavně po tmě velice špatně vidět.