Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2011 jsem zakoupil pozemek. Při náhodném nahlížení do katastru nemovitostí ČR jsem zjistil, že předchozí majitel připlotil pozemek obce. V roce 2017 jsem začal nezaviněnou nastátlou situaci s městem řešit. Jelikož město neustále eskaluje finanční požadavky, začal jsem uvažovat o vydržení. Mám obavu, že jsem svoji poctivou iniciativou v roce 2017 přerušil lhůtu deseti let pro vydržení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

1/9 nemovitosti v dražbě po exekuci jednoho ze spolumajitelů získala firma zaměřující se na koupě pozemků. Vzhledem k vysoké ceně takového podílu na zahradě, kterou nám další 2/3 vlastník defacto neumožňuje využívat, jsme se do dražby nezapojili (pouze jsme dohodnutí na údržbě ideální 1/3 plochy zahrady).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V červnu 2019 jsem se seznámil s paní, ke které jsem se v srpnu 2019 nastěhoval. Bydleli jsme v panelovém bytě a neměli jsme moc možností trávit volný čas, proto jsme se dohromady rozhodli koupit zahradu. Na koupi jsme ale neměli hotovost, takže jsme museli vzít si bankovní půjčku. V říjnu 2019 se naskytla možnost koupit zahradu v oblíbené zahrádkářské kolonii.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mohu prosím požádat o radu, jak nejlépe získat přístup do budovy, ke které mám dle dědictví částečně podílové vlastnictví a jiný, také podílový vlastník má klíče a na vyžádání mi je nechce vydat? Existuje nějaká mimosoudní cesta, kromě požadavku na policii o asistenci profesionálního zámečníka? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Kvůli rozvodovému soudu jsme museli sepsat smlouvu o vypořádání majetkových vztahů a práva a povinnosti po rozvodu. Jedná se o to, ze za trvání manželství na nás oba přepsali byt jeho rodiče, kde je břemeno a to, že tam dožijí. Už žije jen matka. My jsme stále vlastníci i po rozvodu. Ve smlouvě o vypořádání majetku, je jasně uvedeno, že byt přepíšeme na jedinou naši dceru v rok jejích osmnáctých narozenin a to do dvou měsíců od narozenin.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 1972 koupili rodiče chalupu. Její součástí měly být i všechny okolní pozemky užívané původními majiteli. Všechny pozemky jsme desetiletí využívali v domnění, že jsou naše (resp. rodičů). Po revoluci jsme zjistili, že část využívaných pozemků není naše, ale místního JZD (pozemky jsou od koupě v roce 1972 využívány jako okrasná zahrada a od počátku je na pozemku pevný stůl (je možno doložit fotografiemi).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nedávno jsem se rozešel s přítelkyní, se kterou jsme si pořizovali pejska 2021. Teď ani jeden z nás o něj nechceme přijít a střídavá péče nepřichází v úvahu. V očkovacím průkazu jsme uvedení oba. Na registraci čipu jen já a na městě pod známkou jsem také já. Komunikaci při pořízení vedla bývalá přítelkyně a platba byla v hotovosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním pozemek v rekreační oblasti a na něm mi stojí polorozpadlý podružný elektrorozvaděč přibližně z 50. let, který je v něčím soukromém vlastnictví (vedení ani elektrorozvaděč nebyl nikdy převzat do vlastnictví distributora sítě). Původní vlastníci, kteří jej postavili, již nežijí, nedokáži dohledat jak se jmenovali a nevím ani kdo je jeho současným vlastníkem (já jako majitel pozemku? Nebo sousedé, kteří jsou k němu připojeni? ).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na Vás ohledně hranice pozemku. Jsem majitelem pozemku, kde byla provedena digitalizace před několika lety. Tento pozemek zdědila moje matka od svých rodičů v roce 1974, já jsem ho nabyl darovací smlouvou v roce 2000. Rodiče už nežijí. V dnešní době jsem si nechal vyměřit pozemky kvůli obecní cestě, na druhé straně pozemku jsme zjistili, že část pozemku zasahuje do sousedova (asi 15m2).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2014 obec vybudovala novou kanalizaci, kdy každý vlastník nemovitosti podepsal smlouvu o napojení nemovitosti na tuto kanalizaci. Soused vlastní nemovitost o dvou podlažích, kdy na naše upozornění napojil 2023 alespoň spodní patro a část venkovních dešťových okapů. Stále ze dvou částí střech, které nemají okapy, voda samovolně stéká pod naši nemovitost (naše nemovitost je níže položená od souseda).