Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Naší společnosti přišel email od PicRights, kde nám společnost sděluje, že jsme neměli autorská práva na využití obrázku na našich webových stránkách - na internetu je této problematiky hodně. Obrázek jsme tam měli cca 3 měsíce a byl převzat z online webu. Obrázek se však týkal exhumace masových hrobů, na kterých se podíval i můj zaměstnavatel, na jehož webu byl obrázek zveřejněn.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Můj dotaz se týká poplatků za českou televizi. V roce 2008 jsem se přihlásila k odběru. Platila jsem do roku 2013, kdy jsem se přestěhovala. Chtěla jsem odběr zrušit telefonicky, ale po telefonu mě paní nehezky vynadala, že chci zrušit a neřekla mi nic o tom, že je potřeba zrušit písemně nebo se dokonce hlásit, kde bydlím.   Přestěhovala jsem se k rodičům, kde se poplatky platí a tím pádem jsem byla v domnění, že se změnou adresy nic už řešit nemusím.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem učitelka zpěvu a učím i on-line. Dělám pro zájemce on-line kurzy, kde k výuce plánuji využívat i cizí písně. Na nich vysvětluji správnou techniku. Videa dávám na YouTube, kde jsou k dispozici členům kurzu. Jakou smlouvu bych měla podepsat s OSA, aby byla v pořádku autorská práva? Moc děkuji. Irena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Řešíme odpovědnost za pochybení při rekonstrukci většího objektu kulturního zařízení, na které se vztahovala jako na architektonické dílo autorská práva. Stavba vznikla podle opakovaného prováděcího projektu z roku 1957 (4 x v tehdejší ČSSR). Původní vlastník ho převedl během funkčnosti objektu na jiného vlastníka. Jako nový vlastník jsme se rozhodli objekt významně rekonstruovat / modernizovat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mohu pojmenovat restauraci Hobitín a stylizovat (nekopírovat! ) jeho interiér i exteriér do této podoby, aniž bych porušoval autorská práva? Příp. dá se toto nějak obejít užitím opisu např. U Hobita, Hobití nora, Hobitova chaloupka, jak jsem viděl u konkurenčních podniků? Jaké je v takovém případě riziko? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám záměr publikovat krátká videa na Youtube shorts popř. na Instagramu se záměrem získat příjem z reklamy za vysoké počty shlédnutí videí. Videa budou obsahovat nějaký obrazový vtip (meme), který získám rovněž z Youtube nebo Instagramu, doplním je o podkresové video získané z volně šiřitelné databáze videí (pexels), popř. o hudbu získanou ze zvukového knihovny Youtube pro volné použití.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala, zda se jedná o porušení autorských práv v případě, že použiji volně dostupnou metodiku či materiály z placených akreditovaných kurzů k vlastnímu komerčnímu využití?   Záměrem je vytvoření programu pro děti společností s ručením omezeným, která nebude zapsána mezi školská zařízení, pouze s volnou živností č. 72 Mimoškolní výchova a vzdělávání.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat, zda musím platit rozhlasový poplatek ve výši 45 Kč, když žádný rozhlasový přijímač, vč. radiobudíků, autorádií a jím podobných nevlastním od 1.8.2023. Z tohoto důvodu jsem poplatek zrušila. Vlastním pouze jeden televizor, několik let starý, za který platím České televizi 135 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Když bych si přivydělávala namlouváním audioknih na svém kanálu You Tube za použití textu originálních knih (z knihovny) bez domluvy s autorem knihy, budu tím porušovat autorská práva? Předem Vám děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěli bychom přeprodávat výrobky (oblečení) od švadleny z Polska zhotovené z licenčních látek, kdy švadlena kupuje látky s tím, že vzory (např. pohádkové postavy) jsou určené pro komerční účely. Musíme si u těchto výrobků zajistit licence i na hotové koupené výrobky, abychom neporušili něčí autorská práva?