Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2011 jsem zakoupil pozemek. Při náhodném nahlížení do katastru nemovitostí ČR jsem zjistil, že předchozí majitel připlotil pozemek obce. V roce 2017 jsem začal nezaviněnou nastátlou situaci s městem řešit. Jelikož město neustále eskaluje finanční požadavky, začal jsem uvažovat o vydržení. Mám obavu, že jsem svoji poctivou iniciativou v roce 2017 přerušil lhůtu deseti let pro vydržení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlíme téměř rok v bytě a před měsícem zde byla kontrola od stavebního úřadu, kdy jsme zjistili, že nám pronajímatel najímá nebytový prostor za účelem bydlení. Neřešili jsme to, jenže teď přišel pronajímatel s tím, že nám do nájmu zapomněl započítat internet a bude po nás chtít 4.000 Kč navíc. Když jsem mu napsala, že počítáme každou korunu a že prosím o odpuštění té částky vzhledem k tomu, že to bylo připomenuto po takové době, řekl, že je ochotný odpustit pouze 30% z částky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Existuje nějaký právní postup, jak zabránit snaše, která se ke mě nechová dobře, aby participovala na dědickém podílu, který po mě získá můj syn? Nechci omezit jeho ani vnučku, ale chci zabránit tomu, aby se prostřednictvím bezpodílového spoluvlastnictví manželů dostala k dědictví. Prozatím mám poslední vůli sepsanou a podepsanou před a spolu se třemi svědky, kde dědí různým způsobem dcera a syn. Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Když je soudem dán opatrovník obec a daná osoba se chce oženit, jak postupovat a jak zrušit opatrovnictví obce. Může převzít opatrovnictví nad nesvéprávnou osobou manželka? Mohu poprosit o radu. Děkuji Alena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz na případné dědictví po mém manželovi. Jsme manželé 30 let, a máme 2 děti. Manžel má z předešlého manželství ještě další 2 děti. S manželem jsme postavili dům a hypotéka, pozemek i dům byl na katastru napsán na mě, vztahy totiž s dětmi z bývalého manželství nebyli dobré. Mám dotaz, kdyby manžel zemřel, stačí jeho závěť k tomu aby jeho první 2 děti nedědily?   Děkuji Albína.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byla jsem v závěti stanovena správcem dědictví. A po úmrtí obou manželů i jediným dědicem. Manželé sepsali závěť. Pokud zemře manžel, veškerý majetek přechází na manželku a obráceně. Podotýkám, že manželství je bezdětné. Stalo se tak, že zemřel první manžel, za dva roky manželka. Byla jsem předvolána k předběžnému řízení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

1/9 nemovitosti v dražbě po exekuci jednoho ze spolumajitelů získala firma zaměřující se na koupě pozemků. Vzhledem k vysoké ceně takového podílu na zahradě, kterou nám další 2/3 vlastník defacto neumožňuje využívat, jsme se do dražby nezapojili (pouze jsme dohodnutí na údržbě ideální 1/3 plochy zahrady).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem jediný vlastník nemovitosti (rodinný dům), kde žije i můj postižený otec, který je ochrnutý má tu věcné břemeno užívání (doživotní). Po úmrtí mé mamky 07/2021, u nás v rodině vznikl spor s mým otcem a dětmi mé sestry. Otec chtěl dům (dar) zpět, a to pro nevděk – údajně jsem mu měl ubližovat atd.). V té době jsem měl otce v péči.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2022 jsem vzala do svého domu bydlet bratra s dospělým synem. S bratrem mám problémy, pije a sprostě mi nadává. Není tu nijak hlášen. Chtěla bych, aby se odstěhoval. Řekl mi, že nikam nepůjde. Jak mám postupovat, abych se ho zbavila. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Po 5 letech odcházím z nájmu. Majitelce dlužím za jedno nájemné s tím, že si to odečte z kauce nájmu při předání bytu, pokud byt bude předán vymalovaný, čistý a uklizený. Jak je to prosím se spotřebiči? Nejsem zvyklá na myčku, tak jsem ji několik let nepoužila, je vypojená ze zásuvky a teď, když vše dávám do původního stavu, tak myčka nefunguje.