Přítel dostal od banky potvrzení o zániku pohledávky resp. závazku a potřebovali bychom poradit s vyplněním žádosti "Návrh na vklad do katastru nemovitostí". Již jednou jsme vyplnili, ale špatně. Kde a jak formulář vyplnit? Děkuji, Petra.

ODPOVĚĎ:
Návrh na vklad do katastru se musí podat na formuláři, dostupném buď v listinné podobě na katastrálním úřadě nebo na internetu na stránkách www.cuzk.cz. Jelikož se jedná o formulář, je třeba ho vyplnit podle pokynů, které jsou rovněž dostupné na stránkách www.cuzk.cz.
Bez konkrétních informací nelze obecně poradit, jak formulář vyplnit, je třeba s konkrétní listinou, která se vkládá, navštívit právníka - seznam www.advokatikomora.cz.