Mému synovi je 17 let, má tedy již občanský průkaz. Chtěla bych se zeptat, jestli návrh na zvýšení výživného mám podat já jako matka nebo on. Jak dlouho zpětně mohu požadovat zvýšení výživného? Děkuji, Alena.

ODPOVĚĎ:
Zde je odpověď velmi jednoduchá. Za nezletilé dítě podává návrh rodič, který má dítě v péči, zletilý potomek si podává návrh sám.

Návrh se podává ve třech kopiích. Za nezletilé dítě lze požadovat určení vyživovací povinnosti až 3 roky zpětně, zletilý potomek může požadovat určení výživného ode dne podání návrhu.