Chtěl bych se zeptat na možnosti věcného břemene. Vzal jsem si hypotéku na opravu rodinného domu, z toho důvodu jsem nemohl mít věcné břemeno pro maminku, která obývá spodní patro domu. Chtěl bych se zeptat, jestli lze sjednat věcné břemeno nyní, kdy je nemovitost zatížená hypotékou?

Pokud tak nelze, jakým způsobem či smlouvou (dědická) by šlo věcné břemeno provést. Jedná se o to, že pokud by se mi něco stalo, bude mít maminka jistotu bydlení. Děkuji, Mojmír

ODPOVĚĎ:
Pokud tomu dobře rozumím, věcné břemeno jste pro maminku nezřizoval, protože jste si bral hypotéku. Tu ale doposud nemáte zaplacenou, na Vaší situaci se tedy nic nezměnilo nebo se pletu? K odpovědi na dotaz bych potřebovala vědět, z čeho vycházíte, když říkáte, že věcné břemeno nemůžete zřídit. Co konkrétně máte uvedené ve smlouvě s bankou?