V zaměstnání  se mi ztratilo 5800 Kč, podala jsem trestní oznámení na neznámého pachatele. Vzhledem k tomu, že bude vyšetřováno a dotazováno mnoho mých kolegů (což není příjemné mě ani jim), chci trestní oznámení stáhnout. Jana

ODPOVĚĎ:
Stažení trestního oznámení možné není. Jakmile se (jakýmkoli způsobem) orgán činný v trestním řízení o trestném činu dozví, je povinen jej šetřit.

Výjimkou je odepření souhlasu s trestním stíháním u vybraných méně závažných trestných činů, které je však aplikovatelné v případě, že pachatel je znám a je to blízký příbuzný poškozeného.

Pokud se Vám chce lhát, sdělte na policii k Vašemu případu, že jste peníze našla - např. že byly zakopnuté pod skříňkou. Policie již nato nebude mít důvod případ vyšetřovat.