Prosím o informaci, kdy se jedná o přestupek. I když je v obci zákonem stanovená maximální rychlost 50 km/hodinu, je jako přestupek podle zákona 200/1990 v paragrafu 22 jaho přestupek definováno překročení dovolené rychlosti v obci o 30 km/h. Má MÚ právo pokutovat jako přestupek rychlost 60 km/h? Děkuji, Jiřina

ODPOVĚĎ:
Jedná se o přestupek podle § 22 odst. 1 písm f) bod 4 zákona o přestupcích. Takže ano, pokuta v takovém případě je na místě, a to v rozmezí od 1500 do 2500 Kč.