Jak se bránit proti neustálému napadání a osočování mé dcery stran romů? Zvažovala jsem možnost podání trestního oznámení za rasovou diskriminaci. Dcera je hezká a úspěšná blondýnka a vše pramení ze závisti za to, jak vypadá a žije. Ale proč by si měla nechat líbit plivání na sebe, povykování, dokonce se jí snažili i okrást.

Mají zřejmě pocit, že si mohou dovolit vše, ale já už toho mám dost a chtěla bych použít jejich zbraně proti nim. tj. jejich oblíbené téma rasové diskriminace. I oni vlastně napadají naši bílou rasu. Prosím o vyjádření, zda je to právně možné. Děkuji, Eva

ODPOVĚĎ:
Trestný čin rasové diskriminace neexistuje a nelze tedy podat na toto jednání trestní oznámení. Existují trestné činy, které v případě, že jsou rasově motivované, mají tvrdší tresty. Pokud se bude jednání romských obyvatelů opakovat, zavolejte policii.