Přišla mi SMS zpráva ve znění: Dobrý den, Vaše konto bylo zablokováno, pro více informací volejte na tel.číslo 900XXXX. Jak jsem se sám přesvědčil, cena za 1 minutu volání byla 99 Kč a jediné co jsem slyšel bylo "je nám líto,všichni naši operátoři právě hovoří, vyčkejte, za okamžik budete spojeni." Po pár vteřinách jsem zavěsil a vzpoměl jsem si na nedávný případ který byl medializován v TV, kdy chodily SMS typu "Váš úvěr byl schválen."

Tak bych se chtěl zeptat, zda podvodník spáchal trestný čin a zda by mu po případné žalobě hrozil nějaký trest, že bych podal trestní oznámení. Samozřejmě vím že by nás muselo být víc. Luděk

ODPOVĚĎ:
S velkou pravděpodobností se o podvod (příp. o šíření poplašné zprávy) jedná, takže trestní oznámení podejte. Policie sice bude muset střádat tyto případy a podvodníka stíhat, až počet jeho útoků způsobí větší škodu, ale čím dřív se mnohost útoků prokáže, tím rychleji bude podvodník trestně stíhatelný.