Před několika lety jsem zaplatil směnku mému obchodnímu partnerovi. Můj bývalý zaměstnanec si nejspíše udělal kopii a po skoro 4 letech mi začal vyhrožovat, že směnku prodá a nebo se chce domluvit po dobrém. Na peníze nemá právo, protože směnka s ním nemá nic společného. Jak prosím mohu postupovat? Děkuji, Cyril

ODPOVĚĎ:
Pokud by v této věci byl dále činný a podal návrh k soudu a domáhal se soudní cestou tohoto domnělého práva, je nezbytné se bránit – směnečné právo je poměrně komplikované, proto by bylo žádoucí nechat se v takovém případě zastoupit advokátem (kontakt zde: www.advokatikomora.cz).
Máte možnost podat na něj trestní oznámení u Policie ČR pro podezření ze spáchání některého trestného činu, např. vydírání.