Mám s bývalým přítelem 19ti měsičního syna. Bývalý přítel mne opustil po porodu a našel si novou přítelkyni. Od té doby mne on i jeho nová přítelkyně napadají a to jak verbálně, tak i fyzicky. Podala jsem na ně trestní oznámení, ale jejich napadání i přesto nepřestalo. V současné době mi píší různé výhružné emaily a vzkavy přes SMS.  Jak se mám proti tomu bránit? Chtěla bych konečně mít klid a svůj život a neposlouchat večně nějaké hloupé řeči co o mne povídají nebo mi píší. Poraďte prosím, jak se mám bránit. Děkuji, Jolana

ODPOVĚĎ:
Zprávy SMS a emaily si ponechte jako důkaz, neboť se může jednat o trestný čin pronásledování. Okamžitě zajděte na Policii, kde jim tyto zprávy, případně emaily ukažte. Měli by celou věc prošetřit a zahájit trestní stíhání.