Jak postupovat v případě poplatku za odvoz odpadu. V naší vesnici od nového roku byly stanoveny ceny poplatku za rok takto: odvoz sběrné nádoby 1x týdně- 2250 Kč, 1x14 dní-1400 Kč. Jelikož bydlím sám v rodinném domě, nenaplním nádobu ani za měsíc. Musím zaplatit oněch 1400 Kč.

Kdysi jsem slyšel, že existuje maximální limit na osobu a rok. A jak postupovat v tomto případě pokud je limit nižší než oněch 1400 Kč. Děkuji, Viktor

ODPOVĚĎ:
Výši poplatku za odpad stanoví obec obecně závaznou vyhláškou tak, aby jednala v mezích zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích. Stejně tak může stanovit úlevy a osvobození. Informujte se tak u své obce, zda by se na vás nějaká výjimka vztahovala.