Ve správním řízení mi bylo dne 29.8.2011 rozhodnutím Městského úřadu zrušeno trvalé bydliště a mým trvalým bydlištěm se stalo sídlo ohlašovny MÚ. Budu muset platit odpady, když mým trvalým bydlištěm je nyní radnice? Lenka

ODPOVĚĎ:
Poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů platí podle zákona 565/1990 Sb., o místních poplatcích, fyzická osoba, která má v obci trvalý pobyt. Poplatky zavádí obec obecně závaznou vyhláškou, ve které upraví podrobnosti jejich vybírání; zejména stanoví konkrétní sazbu poplatku, vznik a zánik poplatkové povinnosti, lhůty pro plnění ohlašovací povinnosti, splatnost, úlevy a případné osvobození od poplatků. Pokud tedy obecně závazná vyhláška nestanoví jinak, máte povinnost poplatek za odpad platit.