1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)
Podala jsem žádost o rozvod a zajímá mě, jestli si můžu vzít zpět dřívější příjmení, kde o to zažádat a kolik zaplatím. Děkuji, Laura

ODPOVĚĎ:
Zákon umožňuje získat zpět své příjmení, které jste měla před rozvodem. Abyste ho získala, je nutné do jednoho měsíce od právní moci rozsudku o rozvodu manželství prohlásit u kteréhokoliv matričního úřadu, že přijímáte zpět své původní příjmení. Můžete tak učinit písemně, nebo ústně do protokolu, přičemž je nutné přiložit oddací list, rozsudek o rozvodu a doklad totožnosti (nejlépe občanský průkaz). Za změnu se platí správní poplatek ve výši 100 Kč.