Soud po mě chtěl smluvní dokument (smlouvu) z roku 2000, tento jsem naskenoval a zaslal soudu. Soud po mě chce originál. Bohužel se mi ztratil - nemohu ho najít patrně jsem ho při úklidu vyhodil. Soud vyhrožuje pokutou 50 tis. Co mám dělat? Děkuji, Bedřich

ODPOVĚĎ:
Odpovězte soudu po pravdě tak, jak to je, tedy že dokument v originále nemáte, neboť jste jej ztratil. Rozhodně ale odpovězte, soud Vám nemůže pokutu uložit, pokud řádně zareagujete, pokutu by Vám mohl uložit pouze v případě, že byste na výzvu nereagoval.