1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Jak se počítá výška plotu. Od jakého místa. Je to včetně základů? Je to ta část, která je nad úrovní terénu? Pakliže ano, v případě různých úrovní sousedních pozemků - počítá se od toho spodního, nebo od toho horního pozemku. Pakliže zaklady plotu vystupují nad úroveň terénu, pak je to jak? A má vliv zda je plot v majetku horního nebo spodního souseda? Děkuji, Miloš

ODPOVĚĎ:
Výška plotu není nijak zákonně upravena, proto si jej můžete postavit v jakékoliv  výšce, avšak nesmíte tím narušit výkon vlastnických práv ostatních vlastníků pozemku.
Ke stavbě plotu není třeba ohlášení stavebnímu úřadu podle § 103 stavebního řádu, tudíž není založena pravomoc stavebního úřadu jednat před vznikem plotu.