Dobrý den. Mohu se zeptat, jak dlouhodu dobu má povinnost mobilní operátor archivovat SMS než je smaže? Děkuji, Mojmír

ODPOVĚĎ:
SMS jsou poměrně zásadním důkazem při různých řízeních, vč. trestního. Proto je zákonem stanoveno, že je musí mobilní operátor archivovat po dobu 6 měsíců. O svolení k odtajnění SMS u operátora mohou požádat orgány činné v trestním řízení buď samotné účastníky nebo soud.