Chci se zeptat na stočné v obci JALUBÍ, která má svou čističku na odvádění odpadních, která má sloužit pro občany obce Jalubí a samozřejmě na tu to čističku obec dostala dotaci. Přece je moje právo platit obci jako občan této obce, když kanalizace skoro celá patří obci a to i když třeba jen 50 metrů patří například vodárnám, které tyto přípojky neprodali obci.

Podle mne je to věc přece jejich, aby si to právně vyřešily a ne moje jako občana, který by měl mít stejné právo jako jiný občan té samé obce a ne abych platil více jak ten druhý. Přece potom by to byla diskriminace občana obce. Vizte příloha. Děkuji, Daniel

ODPOVĚĎ:
Pokud máte smlouvu uzavřenu se Slováckými vodárnami a kanalizacemi, musíte na základě této smlouvy hradit jim. Pokud obec Jalubí není provozovatelem hospodářské infrastruktury, nelze jí ani nic hradit. Pokud má obec jakožto provozovatele nasmlouvány Slovácké vodárny, nic s tím nenaděláte, pouze máte právo od nich vodu neodebírat.