Platím řádně nájem za hrob. Na hrobě jsem měla dva vzrostlé stromy, které byly zdravé. Když jsem navštívila po nějake době hřbitov, stromy byly pokácené. Má správa hřbitova právo zasahovat tímto způsobem přímo na hrobě? Děkuji, Denisa

ODPOVĚĎ:
Řešit stav zeleně na hřbitově je v kompetenci Správy hřbitova, která vyhodnocuje zdravotní stav stromů a nese odpovědnost za případné ohrožení bezpečnosti v důsledku špatného stavu stromů. Z tohoto důvodu je možné, že došlo k pokácení stromů. Pokud máte za to, že stromy byly zdravé, učiňte dotaz na Správu hřbitova, z jakého důvodu byly pokáceny, nicméně pokud bude správa trvat na tom, že zdravé nebyly, můžete se obrátit na odbor životního prostředí s žádostí o prošetření této situace.