Potřebuji zrušit bankovní účet ve Španělsku. Nyní ale žiji v Česku, kde mám i trvalý pobyt. Jelikož jsem žila ve Španělsku dlouho, mám i španělskou rezidenci, na které je stále uvedeno i mé bývalé bydliště ve Španělsku. Bankovní účet chci zrušit pomocí plné moci přes moji známou, která ve Španělsku stále žije.

Jakou adresu mám napsat na plnou moc? Moji španělskou nebo českou, nebo je to jedno? Děkuji za odpověď. Zdenka

ODPOVĚĎ:
Ideální by byla zřejmě plná moc, kde by byly uvedeny obě adresy s tím, že prioritně by tam byla napsána česká adresa a za ní by bylo uvedeno dříve bytem a adresa španělská, aby byla pro banku snadnější identifikace. Plná moc by asi měla být přeložena do španělštiny a podpis notářsky ověřen. Toto by dle mého názoru mělo být zcela dostačující, nicméně je otázkou, zda nevznést dotaz přímo na tu konkrétní banku, abyste měla jistotu, že něco neděláte zbytečně a aby taktéž Vaše známa šla poté již tzv. najisto.