Co se stane, když nepřevezmu poštovní zásilku, která měla být doručena do datové schránky firmy. Jedná se pravděpodobně o rozsudek soudu v 1. instanci. Děkuji, Ivan

ODPOVĚĎ:
Pokud se jedná o rozsudek soudu prvního stupně u tohoto rozsudku nebylo zákonem nebo soudcem vyloučeno náhradní doručení, bude se rozsudek považovat za doručený uplynutím úložní lhůty (10 dnů), uplynutím lhůty k podání odvolání bude rozsudek pravomocný.

Pořadí způsobů doručování není stanoveno, zejména v případech, kdy určitý způsob doručování je neúčinný, může soud či správní orgán zvolit jiný způsob doručení.