V prosinci 2010 se mi narodila dcera, která je přítele, se kterým ale nežiji. Chci se zeptat, je přítel povinen hradit výživné jenom na dceru, nebo je povinen přispívat i na mě, když jsem ještě vdaná, ale zároveň jsem díky tomu, že máme společně dceru, na mateřské dovolené. Děkuji, Petra

ODPOVĚĎ:
Váš přítel není povinen Vás živit, protože jste v manželství s někým jiným. Vyživovací povinnost vzniká pouze mezi manželi a nikoliv mezi druhem a družkou. Za situace, kdy by bylo otcovství popřené Vaším manželem, by Váš přítel byl povinen přispívat pouze na výživu Vašeho společného dítěte.